Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Uzdravenia z homosexuality (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

< 1 2

Hodnoť

 

"Myslím si, že v prírode nenájdeme jediné zviera, ktoré by neustále od začiatku do konca bolo homosexuálne orientované."

To je úplně jedno, co si myslíte, na čem záleží je, co dokážete doložit. Zajímavá je informace typu byly pozorovány tyto druhy, tolik jedinců, takovým způsobem, bylo pozorováno že ..., na základě toho se dá říct, že homosexualita se u zvířat vyskytuje tak a tak často / nevyskytuje nebo vyskytuje jen velmi vzácně. Byly pozorovány případy (například u ovcí), kdy se samci odmítli pářit se samicemi, i když k tomu měly dobrou příležitost, zato se ochotně pářili se samci.

Co se týče "uzdravení" z homosexuality, je dobře prokázáno, že společenský tlak a náboženské přesvědčení mohou vést lidi k tomu, aby svou orientaci popírali před okolím nebo dokonce sami před sebou. (A netýká se to jen sexuální orientace. Lidé mají obrovskou schopnost sami sebe klamat) Ostatně je známo dost případů, kdy lidé, co tvrdili, že se uzdravili z homosexuality později ohlásili, že jsou homosexuální, případně byli přistiženi s partnery stejného pohlaví. Falografické testy lidí, co tvrdí, že se vyléčili z homosexuality, typicky ukazují převažující reaktivitu na homosexuální podněty. Do určité míry lze tento test ovlivnit, třeba tím, že se bude snažit člověk rozptýlit pozornost u jedněch podnětů a představovat si jiné než prezentované podněty u jiných. U hodně starších studií na léčbu homosexuality byl zjištěn určitý posun v reaktivitě (což ale pořád může znamenat, že dominantní reaktivita byla na osoby stejného pohlaví), jedna ze studií zjistila, že při určitých opatřeních znesnadňujících snahu ovlivnit výsledky tyto rozdíly vymizely.

Je také potřeba vzít v úvahu, že jsou lidé, co nemají vyhraněnou orientaci, takoví pak obzvlášť snadno mohou být přesvědčeni o změně své orientace. Člověka ani v rámci jeho orientace nepřitahují všichni lidé stejně. Prostě třeba z tisíce lidí mu sto bude sympatických, deset bude vysoce sympatických a bude se schopen to nich zamilovat. Někdo s lidí s nevyhraněnou orientací to může mít třeba tak, že u jednoho pohlaví mu bude vysoce sympatických deset lidí z tisíce, u druhého třeba jen jeden z tisíce. Ale když náhodou potká toho jednoho a ten bude mít zájem, může se zamilovat, zamilování dost ovlivní vnímání (utlumí vnímání přitažlivosti k jiným osobám). Takový člověk se může snadno považovat za vyléčeného z homosexuality.

"Oslobodení sú šťastní, lebo homosexualita neprináša skutočné šťastie. O tom svedčí aj častá promiskuita homosexuálov a štatistika trvácnosti homosexuálneho páru (iba 1 rok). Toto všetko je dôkazom toho, že homosexualita nie je normálna."

Je spousta spokojených homosexuálních párů. Jen jestli v tom nebude hrát roli, že lidé silně nábožensky indoktrinovaní se mohou kvůli té indoktrinaci cítit ve vztahu s osobou stejného pohlaví špatně, případně jestli lidé nečelí tlaku okolí. Co se týče trvání, záleží na metodice, co se tam počítá. Spousta vztahů heterosexuálních párů trvá třeba jen měsíc. Jak dlouhý je podle stejné metodiky průměrně dlouhý vztah heterosexuálního páru? (Zkouším to najít, ale nacházím srovnání délky homosexuální vztahu a heterosexuální manželství, což je matoucí, neboť lidé obvykle uzavírají manželství až po delším vztahu.) Nějaká kvalitní studie, která by zkoumala i heterosexuální páry, případně by existovala studie se srovnatelnou metodikou?
 
Hodnoť

 

Článok bol zrušený? nevidím ho medzi inými, ako bol o 11,37 hod....
 

co asi ?...

Marek je asi v polepsovni...za to,ze notoricky porusoval kodex blogera ;-)

mne rozhodne tie jeho HO-MO-FO-BNE "bogy" chybat nebudu...na proti-argumenty,ak boli podlozene linkom na renomovany zdroj,reagoval tym,ze prispevok "oznamil spravcovi"...a je to !...

ja som ho,pre jeho zaujatost rozhodne "nemusel"...
 

 

Jasné. Iba to nedá nereagovať na tie "od/b/p/ornosti".
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

tak urcite

ze budeme radsej poslusne chrumkat podivuhodne informacie dnesnych pseudovedeckych kapacit, bohate kare(a)nt(en)ovanych kadejakymi este podivuhodnejsimi grant(d)ami z politiky, nez v dobe informacii verit vlastnym zmyslom a slovam ocitych vyliecenych svedkov...ved kto to kedy videl, zeby napr.stary pan Spitzer, psychiater numero uno 20 storocia, ktory sa zasluzil o.i.aj o slavne vyradenie homosexuality 56% hlasovanim zo zoznamu poruch APA, zverejnil o 28r neskor studiu http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pu... o tom, ze homosexualita je v podstate liecitelna...a nezmeni na tom nic ani udajne "odvolavam, co som odvolal", ktore od staruckeho vedca vymlatili politicky korektne media ca pred 2r: http://www.nytimes.com/2012/05... :)
 

 

tak teda este raz o tych "vyliecenych"..
"liecenie ohladom sexualnej orientacie"...

Marek Bartkovsky (cit.) :"nie len na Slovensku je mnoho ex-gayov"...

tu sa ale pise :

Aka je pravda o "Ex-gay Ministries" (Ex-gay duchovnych/pastoracnych spolocenstvach) ?
Mytusy a umyselne misinformacie su obchodnou znackou tzv."ex-gay" hnutia.Napriek uplnemu odmietnutiu "liecebnych" terapii kazdou odbornou zdravotnickou asociaciou (ako aj hlavnymi krestanskymi a zidovskymi kongregaciami),niektore miestne organizacie sa usyluju "zmenit" LGBT na heterosexualov.
"Ex-gay" programy/metody boli odsudene vsetkymi uznavanymi zdravotnickymi organizaciami,organizaciami starajucimi sa o psychicke zdravie cloveka,aj organizaciami so starostlivostou o dobro deti v USA,vratane :

What is the truth about "Ex-Gay" Ministries?
Myths and deliberate misinformation are the trademark of the so-called "ex-gay" movement. Despite overwhelming rejection of "reparative" therapies by every legitimate professional health care association (as well as mainstream Christian & Jewish congregations), some local organizations seeks to "transform" GLBT to make them heterosexual.
"Ex-gay" programs have been denounced by every respected medical and mental health care organization and child welfare agency in America, including:

American Psychiatric Association
American Psychological Association
American Medical Association
American Academy of Pediatrics
American Association of School Administrators
American Federation of Teachers
The Interfaith Alliance Foundation
National Academy of Social Workers
National Education Association
American Counseling Association
World Health Organization
Council on Child and Adolescent Health.

p.s. ...vymenovane su tu uznavane organizacie,ktore toto SARLATANSTVO "premeny homosexuala na heterosexuala" ODSUDILI...

a este nejaky ten link...
aby to nevyzeralo ako nicim "nepodlozene"...

http://www.truthwinsout.org/le...

http://www.umsl.edu/~popeml/do...
 
Hodnoť

Ja na to užívam

odvar z divozelu a tekvicové jadierka
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

Ahoj som 18ročna lesba a nemyslím si,že si homofob.Vieš je logické,že sa k tomu staviaš takto.Ono tým,že si obetovaľ toľko času chodením do kostola,počúvaním pána farára,modtlitbám je pre teba neprípustné to celé odhodiť a začať sa na homosexualov pozerať trocha logicky mimo rétoriky a kostolnej demagogie.To je akokeby sa zo 40-ročného islamistu mal stať kresťan alebo naopak.Proste odhodiť 40 rokov len tak?To je nelogické.Čiže nie niesi homofob.Si len ďalšia ovca ale neboj niesi sám.Nehcem nikoho urážať,sama žijem v prísne katolickej rodine takže viem ako to chodí.A svojich bigotných blízkych milujem , napriek tomu,že oni by ma odsúdili ak by sa to o mne dozvedeli.Nevravím.Kresťania odsudzovanie,nenávisť a nepochopenie nazývajú laskou.Lebo sú k tomu vedení od 1.sv príjmania.Nenávisť je to čo vás spája a netýka sa to len homosexuality.Vaša láska nie je natoľo silná tak vždy potrebuje neakého nepriateľa,ktorý by vás spájal.Po tych stáročiach je ta retorika naozaj prešpekulovaná,no vždy sa rozbije na logike.Nebudete mať pokoj keď pozatvárate všetkých homosexualov na psychiatriu ale keď prestanete mať tu potrebu.Vy si vždy nájdete nový objekt nenávisti.Pre kresťanov bolo vždy jedoduchšie nenávidieť,než snažiť sa pochopiť.Neberiem nikomu jeho vieru,pokiaľ to z neho robí lepšieho človeka pre spoločnosť,tak nech verí aj na lietajuce potkany.Bohužial faktom je ,že celé kresťanstvo je pre spoločnosť ručnou brzdou.Chápem čo myslíš tým ,že niekto sa vyliečil z homosexuality a mal rodinu.Poviem ti ak si raz teplý v živote nebudeš milovať osobu iného pohlavia a nie nepomôže ti ani Boh.Vám však ide o to aby naoko žil ako heterosexual a vravel,že sa z niečoho vyliečil.Čakáš snaď,že keď sa pred bývaleho gaya s manželkou a deťmi postaví nahý Ricky Martin tak ho to nevzruši ? Zabudla som,tu nejde o to aby miloval osobu iného pohlavie ale o to aby žil tak ako to vravia v kostole.Veď preto neakceptujete rozvody aj keď sa heterosexualny manželia už nemilujú.Pred 30 rokmi bola týrana žena v podobnej situáii ako ten tvoj vyliečený homosexual.
 

< 1 2

Najčítanejšie


 1. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 4 913
 2. Lórant Kulík: Fotoreportáž: Postrehy a dojmy z víkendového testovania na COVID 19 v Košiciach 1 216
 3. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 1 144
 4. Martin Greguš: RTVS – Pumpa: Koliková, Lučanský...patrí smrť a samovražda do humoristickej relácie? 1 032
 5. Rudolf Pado: Na VN Liptovská Mara bezprávie pokračuje 825
 6. Věra Tepličková: Nevyužitý potenciál sedí doma a zbytočný impotenciál kecá? 654
 7. Roman Foltin: Pri riadení strany SaS nezabúdam na dôveru občanov 620
 8. Leonard Malacký: Dnes som sa otestoval 589
 9. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Môj kolega utečenec 587
 10. Martin Ondráš: Minister, ktorý nepozná rozdiel medzi mobilitou a mobilizáciou 550

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Aj január mesiac knihy, či?
 2. Peter Biščo: Slovenská fauna má unikátny druh hyeny, „ hyenu lícojamkatú “.
 3. Miroslava Arpášová: Čo je zlé na ikebanách? /Z cyklu Filozofia z akropoly Zlatý Bažant/
 4. Miroslav Binčík: Pellegriniho chrbát nikdy bolieť nebude. Jamkatá bábka zabúda
 5. Denis Jacko: V Prahe
 6. Vladimír Krátky: Rakušáci v týchto dňoch testujú o život, ale málo vakcinujú !
 7. Rudolf Hozák: Blíži sa koniec rozdielom medzi mobilom a PC
 8. Milan Koval: Ako ďalej, alebo kam „ kráčaš „ Slovensko ?
 9. Vladimír Krátky: Klient je úplné h***o, nevie nič !
 10. Veronika Svabyova: Poézia


Už ste čítali?