Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Najviac prenasledujú kresťanov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

odpoveď
Nepleťte nezmysly, dobre? Ja nie som administrátor.
Marek Bartkovský
<< < 1 2 3

my vieme...

Marek,my vieme,ze niesi administrator...ale priznaj,ze ten tvoj cerveny gombik s napisom "Oznam spravcovi" je uz uplne zodraty ;-)
 

jeho motto je

"Som za demokraciu, ale nikto mi do nej kecat nebude"
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

hey aynon

ciastocne chapen co tvrdis, a to ze diskusia sa ma viest bez vulgarizmov.

no a k tej druhej casti, treba si uvedomit ze toto je vseobecne forum, toto nie su Katolicke Noviny (kde mimochodom sa nevedie ziadna diskusia, vsakze?), nazory sa vymienaju a sa o nich diskutuje, uvadzaju sa fakty, ktore v ramci hsitorie RKC su krvave, ved sam JP2 sa za zlociny proti ludskosti napachane RKC ospravedlnoval ako na pase, pozri tu:

http://sk.wikipedia.org/wiki/J...

kazdy ma svoju vieru, svoje presvedcenie, svoje nazory, nikdo nemoze tvrdit a ani by nemal tvrdit ze jeho nazor je ten najspravnejsi, ze jeho Boh je ten pravy, atd. a ak to tvrdi, tak musi byt pripraveny na reakciu a na argumenty.
Musi taktiez vediet rozoznat co je to viera a co je to "business postaveny na viere cloveka".

Ten kdo nevie pochopit ze viera a RKC (s.r.o.) su naprosto dve odlisne veci.

Viera bez RKC moze existovat, ale RKC bez viery nie!


preto sa zasadne nezucastnujem diskusii o viere, je to vec sukromna, kazdy i ten ateista je v podstate veriaci, veri v ...., vsakze?

pre takych blogerov, je jednoduchsie dat vymazat prispevky, namiesto toho aby argumentovali faktami na reakcie.

robia to z jednoducheho dovody, nechcu sa zamotavat, nemaju argumenti, pre nich je lahsie napisat dalsi blog postaveni na svojej pravde alebo pravde svojho klubu, lebo su zamerani na kvantitu blogov, reagovat denne na nieco, vypichnut daco s neuplnymi faktami, avsak s jednym cielom, takym aky vystudovali v klubovych seninaroch.


o tom ako sa da zneuzit viera v boji o moc je v historii strasne vela, nemusime ist daleko, staci 20 rokov spat a pripomenut si Rwandu!
 

odpoveď

počkajte :)
pozriem sa... ok?

nie, je v poriadku :)

Ale vážne, vy si myslíte, že ja zmazávm komentáre. Pokiaľ sú vulgarizmy, osobné útoky, nadávky, ktoré pripomína KÓDEX, tak sa nemáme o čom baviť... Ale, nie všetky zmažem. Napríklad svoje nidky nehlásim, lebo ak ste si nevšimli, tak vulgárne slová nepoužívam a nikomu nič zlé neprajem!

Prajem Vám všetko dobré!
 
Hodnoť

 

Jaké skupiny se braly v úvahu? Jak se počítá míra útlaku? Co se počítá do útlaku?

Když vezmu zdroj obrázku, berou se jen náboženské skupiny. Souvisí ta míra útlaku s počtem a rozšířením věřících?

V mnohých arabských zemích jsou utlačování křesťané, ale zkuste si tam otevřeně říkat, že nevěříte v žádného Boha. Můžete dopadnout ještě hůř. Navíc v těchto zemích dopadnete stejně špatně jako hinduista, jako budhista nebo jako šintoista. V některých z nich budete mít problém i jako vyznavač špatné odnože islámu.

Taková Čína se snaží mít náboženství pod kontrolou, klade na věřící omezení, pronásleduje věřící jiných, než oficiálních náboženství. Na stranické funkce nesmíte být věřící. Jenže zkuste si tam být sekulárním humanistou bojujícím za lidská práva. I jako nevěřící se snadno můžete dočkat pronásledování. Není to specifické pronásledování věřících, je to pronásledování lidí, co by mohli ohrozit vládnoucí systém.

V Indii na základě protirouhačských zákonů můžete být snadno pronásledován, pokud poukážete, že je někdo šarlatán, co obelhává lidi.

Mimochodem, koukněme se na západní země. Tam je svoboda míry vyznání velká. Ale co třeba takové Polko, kde je povinná náboženská výchova (případně etická výchova, která ovšem často není na školách dostupná), není to náboženský útisk? Zajímavé, že takové Polsko nebo Irsko vyšly v materiálu, ze kterého je mapa v článku, jako země spadající do kategorie zemí s nejmenším náboženským útiskem. Dodejme, že i Česká republika, na rozdíl od Slovenska.

Co jiné skupiny, než náboženské? Co třeba sexuální menšiny? V kolika zemích jsou silně pronásledováni homosexuálové? (Je to velká část těch, ve kterých jsou pronásledováni křesťané, ale i některé země s dominantním postavením křesťanství.) V kolika zemích je rozšířená nenávist k pedofilům?
 

súhlas

zvlášť posledné referendum v SR. V podstate to bol zle zamaskovaný pokus o útok cirkvi na homosexuálov. Je možné diskutovať aj o tom, že išlo len o čistú demonštráciu sily rímskokatolíckej cirkvi. A homosexuálov si vybrala len preto, lebo je to 4% menšina. S ochranou rodiny to však nemalo nič spoločné.

K tej údajnej cenzúre. O čom je vlastne reč? O tom, že cirkev disponuje televíznym programom (LUX, Noe, rôzne relácie v STV, napr. omše) rádiom (Lumen, relácie v Slovenskom rozhlase) a Katolíckymi novinami? Ktorá iná organizovaná skupina má toľko mediálneho priestoru?

Ten záber na popravu kresťanov v Líbyi je použitý značne účelovo. Nebolo to primárne o kresťanstve. Ak by tam žili budhisti, popravili by budhistov. Nepochybujem o tom, že islamské skupiny v Sýrii, Iraku, Líbyi a v Nigérii povraždili oveľa viac moslimov ako kresťanov.
 

Podľa Vás,"to bol zle zamaskovaný pokus

o útok cirkvi na homosexuálov", avšak v skutočnosti "to bol zle zamaskovaný útok na cirkvi homoloby, ktorí na to zneužili egodystonických homosexuálov".

Otázky posudzoval ÚS SR a preto tri vyhlásené referendové otázky, ani v prípade platnosti referenda, nemohli zakladať právny rámec na žiadny "útok" na homosexuálov. Vy si snáď uvedomujete, že ked´spochybňujete kompetentnosť ÚS vo veciach vylasovania referenda, spochybňujete ústavnosť zriadenia?

Uvedomujete si, že v kapani proti referendu vystupovalo na prstoch rúk spočítateľné množstvo homoaktivistov a napriek takmer milionu hlasov, napriek unisono námietkám centrálnych úradov štátu (UV,GP,MK,MŠVVaŠ SR) bola schválená Celoštátna strategia ochrany a podpory ľudských práv s jej LGBTI prílohou? Ako je možné že bola prijatá stratégia?
Kto to bol, že jeho hlas prevažil hlas miliona občanov a postoj centralnych úradov SR?
 

dobré otázky

homoloby je veľká a nebezpečná
 

@oktopus...

tak to posledne referendum predsa len bolo namierene proti homosexualom ? (ak ti LGBTI priloha v Celostatnej strategii ochrany a podpory ludskych prav,proti ktorej,ako si poznamenal,tu mame hlas miliona obcanov,vadi ?)...
ta obrovska propaganda AzR teda bola len tak naoko,akoze "za tradicnu rodinu"?..(ked sa zacali ozyvat rozhorcene hlasy neuplnych a ostatnych,"netradicnych" rodin,tak sa strategia Aliancie zo dna na den zmenila a zrazu bolo to referendum "o detoch,ktore v tom maju jasno")...

Celostatna strategia ochrany a podpory ludskych prav bola prijata,pretoze Slovensko,ako clenska krajinka EU by ju,aspon v roku 2015,mala mat...
 

odpoveď

Aliancia mala slušnú kampaň. To len odporcovia plietli nezmysly. A strategia je len v Holandsku a na Slovensku, len mimochodom.
 

Pri vhodnej dispozícii nemusí by lož

nemusí by lož opakovaná 100x, aby sa stala pre niekoho „pravdou“.
Otvorme si wikipediu na strane „Demokracia“ a premyslime si, čo to znamená Demokracia je „podriadenie sa menšiny väčšine“?

Spokojnosť všetkých nie je možná, to uznáte. Vy, asi ako príslušník menšiny, požadujete socialistický model „demokracie“, ktorej mieru určuje ochota väčšiny podriadiť sa požiadavkám menšiny.
Teda menšina má byť spokojná a väčšina má sa podriadiť vôli menšiny a pokiaľ tak nechce, je to Vami vyhodnotené ako „útok“ proti menšine. Požiadavky menšiny sú asi podľa Vás nadradené požiadavkám väčšiny a preto to ani nie je „možné“ označiť za popretie základného princípu demokracie, teda vláda väčšiny? I keď to takto „expresis veerbis“ nie je nikde napísané, toto je nepísaný zákon ktorý sa vynucuje na obyvateľstve napr. i v SR, resp. celej EU.

Konečne je to i Vám zdá sa jasné, keď píšete: „Celostatna strategia ochrany a podpory ludskych prav bola prijata,pretoze Slovensko,ako clenska krajinka EU by ju,aspon v roku 2015,mala mat...“. Ja len dodám, že to predsa nevadí že gender ideologia je nevedecká, odporujúca vede, keď to vyhovuje socialistom. To nevadí že obyvateľstvo i ministerstvá, vedecká obec odmietajú gender ideologiu pre jej nevedeckosť, keď to socialisti v EP presadili. Musí byť prijatá na nátlak lobistov a zneužitých egodystonických homosexuálov, keď už sme v EU a EP socialisti na popud dvoch popredných členiek národných LGBTI komunít to nakoniec pretlačili do podoby rezolúcii, stratégií a smerníc.
 

to je hlavny problem...

hlavny problem v tejto zvade plnej jedu,(pretoze debatou/diskusiou/hladanim porozumenia/uznanim aj tym druhym,sa to nazvat neda) je to,ze AzR a velmi otvorene RK Cirkev na Slovensku siria propagandu,podla ktorej mensina homosexualov sa usyluje o "nadprava"v tomto state...o ROVNAKE prava sa tato mensina usyluje...tak ako ich Ustava SR,zarucuje v Druhej hlave (Zakladne prava a slobody),Prvy oddiel,Cl.12 : "Ludia su slobodni a rovni v dostojnosti i v pravach.Zakladne prava a slobody su neodnatelne,nescudzitelne,nepremlcatelne a nezrusitelne."
nadprava na Slovensku pozivaju jedine prislusnici Rim.kat.Cirkvi (ti,ktori o to stoja) z Vatikanskej zmluvy...a to,co som teraz napisal,sa casto oznacuje za "kopnutie si' do RKC...ale ved je to pravda (nie to kopnutie si...ale to o tych nadpravach)...nezaujaty clovek po precitani Vatikanskej zmluvy musi dojst k rovnakemu zaveru...
v referende sa ukazalo,ze to nieje ani zdaleka 65 - 70 % obyvatelov (ti,ktori sa hlasia k RKC) ktori s postojom a snahami Aliancie a RKC ZAKAZAT,ZAKAZAT a este raz ZAKAZAT suhlasi...o vysledku referenda nema vyznam vykrucat sa...ONI sami to vedia velmi dobre...len sa tych 21.4 % ucasti snazia prezentovat ako uspech,ze to je "milion" hlasov...po takej obrovskej kampani,aku AzR a RKC predviedli tie vysledky mozno prinajlepsom oznacit za obrovske sklamanie pre iniciatorov referenda a jasny/presvedcivy neuspech...
kolko ich ta kampan asi stala ??...a kto tu kampan financoval sa asi nedozvieme (?)...
po takomto zpolarizovani spolocnosti,k akemu bez argumentu doslo,otazkou je,ako teraz dalej ??...
 

"to je hlavný problem" ?

Napísali ste " zvade plnej jedu,(pretoze debatou/diskusiou/hladanim porozumenia/uznanim aj tym druhym,sa to nazvat neda) a ja v tomto súhlasím s Vami.
Učite však nesúhlasím s Vašim nasledovným tvrdením: "AzR a velmi otvorene RK Cirkev na Slovensku siria propagandu,podla ktorej mensina homosexualov sa usyluje o "nadprava"".

Podľa Vás "o ROVNAKE prava sa tato mensina usyluje" a oprávnenosť rovnakých práv "pre všetkých" dokladáte, podľa mňa nepochopiteľne, len citáciou ústavy: Čl. 12
(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.

Tu sa už začínajú, z Vašej strany náznaky postupu, ktorý nezvykne skončiť "debatou/diskusiou/ hladanim porozumenia/uznanim", veď ste nespomenuli, ktorý štátny orgán* a v akom zmysle porušuje ustanovenie citovaného 12. ústavného članku .
Keďže referendové otázky posudzoval Ústaný súd (čl. 27 (2) Petíciou nemožno vyzývať na porušovanie základných práv a slobôd.) spochyňovať jeho rozhodnutie o troch referendových otázkach je spochybňovanie ústavných orgánov SR . K tejto štvavej kampani proti ústavnému súdu sa utiekali, snáď bez výnimky, len odporcovia referenda.

I keď ste to nenapísali konkretne, časť homosexuálne orientovaných členov komunity LGBTI kritizuje prijatý ústavný článok ústavy SR, ktorého ustanovenie takmer "doslova" akceptuje čl. 16** Deklarácie všeobecných ľudských práv (ďalej len deklarácia).
Čl. 41
1) Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých.

I keď prijatie ústavného článku kritizujú, nekonkretizujú ako tento ústavný članok upiera právo homosexuálnych jedincov , muža a ženy na uzavretie manželstva a založenie rodiny s nárokom na ochranu zo strany spoločnosti štátu. Homosexuálne orientovaní jedinci, mužovia a ženy, toto svoje právo (v zmysle ústavného članku) nevyužívajú na základe svojho slobodného rozhodnutia (obdobne ako napr.i niektoré heterosexualne páry), požadujú však uzakonenie "nového" práva a preto časť odporcov zmien ústavy označuje túto ich požiadavku za nadprávo argumentujúc, že ani jedinci rovnakého pohlavia heterosexuálnej orientácie nemajú právo uzavrieť manželstvo. Všeobecné ľudské práva v deklarácii, ani naša ústava nezahŕňajú žiadne osobitné práva pre jedincov na základe Poruchy voľby sexuálneho objektu (kódové označenie F65 v Medzinárodnej klasifikácii MKCH ), alebo na základe (kod. označenie F66 MKCHO)- Poruchy psychiky a správania združené so sexuálnym vývinom a orientáciou.

Prijatie osobitných práv pre dve nekomplementárne osoby na základe psychických porúch, na uzavretie vzťahu principiálne neumožňujúcemu naplnenie podstaty právnych ustanovení o manželstve, založení rodiny a jej ochrany zo strany štátu deklarácie i ústavy by znamenalo precedens a zakladalo by oprávnenosť požiadavky členov akejkoľvek komunity na základe akejkoľvek psychickej poruchy, či inej zmeny zdravotného stavu, požadovať definovanie nových ľudských práv zohľadňujúcich dané zmeny zdravotného stavu.
 

Pokračovanie

Podľa psychiatrov príčinou psychickej poruchy, egodystonickej homosexuality je vnímanie svojej orientácie ako defekt, nedostatok, neprirodzenosť a z toho vyplývajúce ťažkosti s identifikovaním vlastnej orientácie a s jej prijatím, teda seba-neprijatie. Predpokladmi k seba-prijatiu mimo osoby homosexuála sú akceptácia homosexuála jeho rodinou, jeho blízki, známi. Podľa psychiatrov, "z psychologického hľadiska*** pre človeka dôležitejšie, aby ho chápali najbližší a jeho okolie. Aby bol akceptovaný konkrétnymi ľuďmi, ktorých má okolo seba. A to registrované partnerstvá nevyriešia".

O väčšine homosexuálov spoločnosť ani nevie, a to vďaka ich seba-prijatiu, ku ktorému nepotrebovali osobitné legislatívne zmeny, osobitné právne dokumenty o ich spolužití. O egodystonických homosexuáloch sa spoločnosť dozvedá pre ich neutíchajúce aktivity sledujúce principiálne nedosiahnuteľné, ich akceptáciu anonymnou väčšinou populácie prostredníctvom vynucovanej legislatívnej úpravy ich spolužitia.

*Pre istotu si dovolím uviesť, že len štátny orgán môže porušiť ústavné práva, nie jednotlivec či skupina osob.
**Čl. 16 deklarácie Muži a ženy, ak dosiahli plnoletosť, majú právo bez hocijakého obmedzenia z dôvodov rasovej, národnostnej alebo náboženskej príslušnosti uzavrieť manželstvo a založiť rodinu. Čo sa manželstva týka, majú počas jeho trvania i pri jeho rozlúčení rovnaké práva. 2. Manželstvá môžu byť uzavreté len so slobodným a plným súhlasom nastávajúcich manželov. 3. Rodina je prirodzenou a základnou jednotkou spoločnosti a má nárok na ochranu so strany spoločnosti štátu.
*** http://diva.aktuality.sk/clano...
 

odpoveď

žiadne účelovo to nebolo... píšete nezmysly...najviac prenasledujú kresťanov, si to radšej overte... a ten masaker nič nemení na tom, že sa stali mučeníkmi a pred smrťou nenadávali katom, ale vzývali meno Ježiš
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

<< < 1 2 3

Najčítanejšie


 1. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 34 744
 2. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka 2 402
 3. Jakub Pohle: Ako sa policajt a SISkár stretol s vybavovačom z pozadia SNS 2 180
 4. Denis Kinski: Andrej Hryc: Zaujímavá osobnosť, všestranný herec ... 2 060
 5. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 1 960
 6. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 1 848
 7. Tomáš Kubuš: Egypt 2020 (foto) 1 688
 8. INEKO: Ako vyriešiť kolóny na preťažených cestách 1 424
 9. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 1 308
 10. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXVII. 1 009

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Matovič nastúp do truhly ozývalo sa z davu náckov pred jeho domom.
 2. Ján Škerko: Hra s vnúčatkami predškolského veku – improvizácia je základ
 3. Peter Biščo: Chúdence zo Smeru a Hlasu sú neinformované a zábudlivé.
 4. Stanislav Martinčko: Seriál Chobotnica na slovenský spôsob!
 5. Gabo Németh: Človek - Klaun
 6. Martin Krištoff: Zlacnenie plynu v roku 2021 je len dočasné, v ďalších rokoch jeho cena porastie
 7. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka
 8. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
 9. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 10. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe


Už ste čítali?