Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vyhlásenie k údajnej homofóbii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Hehe, že nie si homofób?
Tak poďme po poriadku. Je fakt, ako vyplýva z linku od LOs, že homofóbia nie je medicínsky klasifikovaná ako choroba. Je to skôr psychologický defekt spojený s pocitom vlastnej výlučnosti a vlastníctva jedinej pravdy, založenom a podloženom jedine ideologicky. Teda náboženským presvedčením. To, že sám považuješ homosexualitu za zvrátenosť a chorobu, nuž čo, iní ju berú ako obyčajnú štatistickú odchýlku od väčšinovej orientácie. A keď sa od ideológie oprostia, iba si poťukajú po čele. Tak ako archer, ktorý zas nemá rád vyprážaný karfiol. Na tom svet nestojí, ani sa nezrúti. Pozerajúc tvoj výpočet blogov za posledné obdobie, z ktorých som pár čítal, nadobúdam presvedčenie, že tvoje myslenie sa permanentne točí okolo sexu, ako mucha okolo lampy. Je to až chorobná posadnutosť. Píšeš, že chceš reagovať na aktuálne dianie. No keď za centrum diania a stredobod vesmíru považuješ iba sex a sexuálnu orientáciu, si úplne mimo misu. Tu by mohlo platiť, mať tak tvoje starosti a Gatesove peniaze. Vrcholom tvojej posadnutosti je však výrok vhodný na zápis homofóbnej knihy rekordov, ak by taká existovala. "Najradšej by aktivisti a podporovatelia LGBT komunity pozatvárali alebo odsúdili na trest smrti všetkých veriacich, konzervatívcov a odporcov homoagendy." Zbytočné aj komentovať. Tu pomôže už iba dobrý psychiater. Neviem, či si uvedomuješ, že tvoja nenávisť a upätosť voči akejkoľvek inakosti, je v príkrom rozpore s učením, ktoré vyznávaš a v mene ktorého tu vedieš slovnú krížovú výpravu. Tieto rozpory si môžeš v hlave vysporiadať iba ty sám. Podobne ako fakt, že aj väčšina z veriacej väčšiny, ktorá sa považuje za dobrých kresťanov, tvoj mantinelizmus určite nezdiela. Neúcta voči názorom ináč zmýšľajúcim, je už len šlahačkou na torte homofóbnosti. Mal by si si tiež urobiť poriadok v hlave s pojmami, ktoré miešaš úplne od veci. Napríklad spájanie homosexuality s pedofíliou. Už ti bolo x krát napísané. Všetky praktiky sú po slobodnej obojstrannej dohode svojprávnych a plnoletých aktérov povolené. Vrátane okrajových, ako sadomasochizmus, fetišizmus a iné odchýlky. Kto má náboženské predsudky, nikto ho do ničoho nemôže prinútiť. Lebo ak áno, ide už o znásilnenie, trestný čin. A naopak nie sú a nikdy nemôžu byť povolené tie, ktoré sú založené na nerovnosti. Neviem, či si uvedomuješ, že súhlas nemôže dať neplnoleté dieťa, zviera, mŕtvola. Preto sú tieto činy oprávnene dávané na úroveň znásilnenia. A považujú sa za pohlavné zneužitie. Tak zbytočne mútiš vodu.
scorpione
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > >>

zatiaľ tu existuje sloboda povedať názor

Ak by tá sloboda nebola,neboli by tu diskusie.
Ak má niekto opačný názor ako ty,nemáš právo ho nálepkovať!
Pán bartkovský,klobúk dolu pred Vami,ako sa hájite!
 
Hodnoť

 

no, plethysmograf by som za to nedal..

toto je tak komicky magrittovske vyznanie "ceci n'est pas une pipe, ceci n'est pas un homophobe..."

osobne som proti medicionalizacii nazorov, pojem homofobia nic neriesi iba oznacuje fancy slovom staru a prislovecnu ludsku blbost a ignoranciu a to i napriek tomu, ze je experimentalne potvrdene prave plethysmografickymi studiami, ze "homofobna" cast muzskej hetero populacie oproti "nehomofobnej" dosiahla erekciu pri pozerani gay porna https://www.psychologytoday.co... na rozdiel od tej lady doth does not protest too much skupiny. metanalyza http://link.springer.com/artic... a tato diskrepancia medzi implictnou a explictnou sexor vs "homofobiou" sa zvysuje pokial clovek vyrasta v autoritativnom rodicovskom prostredi - http://psycnet.apa.org/psycinf... . sounds familiar?

ono sa vsetky tie nezmysly co si tu popisal nedaju rad radom vyvratit vsetky, vyberiem preto len tri najvypuklejsie:

1. kondom ako zla prevencia voci hiv: je vseobecnym konsenzom ze kondomy znizuju riziko nakazy hiv radovo (10^4) viac nez sex bez nich za rovnakych podmienok.

samozrejme, tieto hodnoty nie su absolutne - ale - pravdepodobnostne. ale stale je lepsie znizit riziko nakazy s kondomom 10 000x, ako ho zvysit bez neho - ked idete s velmi kratkozrakym soferom do auta - tak znizite pravdepodobnost nehody ak mu date okuliare, nez ako keby ste sa vydali na jazdu bez okuliarov. samozrejme, najlepsie by ste na tom boli, keby ste si ani nesadli do auta - lenze tento vatikansky recept funguje v africkej praxi asi tak ako korcule na sahare.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pu... http://www.cdc.gov/condomeffec...

na to, aby nemechanicka priepustnost kondomov mohla sposobit infekciu, nestaci, aby sa dostal von 1nl kvapaliny a ani 1 virus. na to, aby sa vobec clovek mohol infikovat by sa muselo dostat von pocas koitu odhadom najmenej 10^6 castic virusu, aby sa pravdepodobnost nakazy zvysila na 50%. co je pri vacsine priepustnosti extremne malo pravdepodobne.

2. darovanie krvi homo: celosvetovo je prevalencia hiv u msm 15% (kolise od 4 ku 30% vid beyerova globalna epidemiologia v lancete - http://www.thelancet.com/journ... je teda 4 az 7x vyssia nez je percentualny podiel homo za predpokladu, ze frakcia msm je totozna s homo (co nie je, kedze sexor nerovna sa sexualne spravanie a naopak!).

v absolutnych cislach z 35 milionov hiv pozitivnych ludi tvoria msm 5.25 miliona. po konzervativnom odcitani vekoveho histogramu to je 5.75% infikovanych homo muzov z ich globalneho poctu (7 miliard ludi, 4% homo/2 muzske pohlavie dava 140 milionov). teda 94.25% homo muzov nema hiv.

preco by teda nemohlo darovat krv?

inak tam je aj podstatna info, ze incidencia msm hiv infekcii by klesla o 80 az 98% keby bol prenos virusu *biologicky* identicky ako medzi opacnymi pohlaviami, ale kedze sa lisi 18 nasobne, tak aj zvysuje incidenciu pri zachovani vsetkych ostatnych parametrov.

3. pedo vs homo: vid moj skorsi prispevok http://blog.sme.sk/diskusie/dp... a uvod do faktov - http://www.health.harvard.edu/...

inymi slovami - ten bitovy footprint co za sebou zanechavas patri do rovnakej mnoziny ako zlomyselne, ignorantske a bohorovne texty obdobne magrittovsky "nehomofobnych". put your "money" where your mouth is a daj si spravit plethysmograficky test. moj bet - +12mm.
 

 

tak som zvedavy, ako dlho tu tentokrat pjotrov post zostane ....
 

ja dúfam

že tu zostane ... a aj moja reakcia .... :)
 

pjotr

rada ťa čítam, napriek výhradám .... ale tým čo píšeš v treťom odstavci si ma sklamal .... niekedy také okresané fakty sú horšie ako žiadne fakty ... si tu o niekoľko levelov vzdelanejší v relevantnej oblasti (medicína, biologia ...) ako my ostatní v diskusii a neviem, či by si si trúfol vyrukovať s podobnými skratkovitými a skreslenými závermi (demagogicky) pred odborným "publikom"

Ten experiment, čo si linkoval bol o skúmaní zhody predpokladaného a skutočného vzrušenia .... teda nie implicitným či explicitným sexorom, ako to podávaš.

Celkovo 64 študentov (premerný vek 20 rokov) bolo rozdelených do skupín podľa výsledkov v preteste - teda podľa Index of Homophobia ... je evidentné a neverím, že by si nevedel, že to čo meria Index of Homophobia a to o čom píše Marek a čo homofobiou nazýva napríklad Inakosť na svojich stránkach ..... nie je to isté.
Navyše v tomto experimente zaradili do skupiny homofobnych už tých študentov, čo dosiahli v IH skore 51 na škále 0 - 100.

Problematická aj interpretácia experimentu. Zameriaval sa iba na afektívne položky IH - nie kognitívne a behaviorálne. Už v úvode k práci sa rozlišuje medzi homofobiou a homo-negativizmom. Co viac korešponduje s tým, čo tu chcel bloger povedať.

Tvoje podsúvanie latentnej homosexuality doporučovanie plethysmografického testu je hrubou podpásovkou a agresivitou. Prepáč, ale je.

A magrittovské "to nie je fajka" .... síce celkom sedí, ale v úplne inak, ako to podávaš. To nie je fajka - to je obrázok fajky ... analogicky : to nie je homof´´obia - to je obraz homofobie, ktorý sa niekto snaží vytvoriť a podsunúť. A nie sú to autori IH.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Otestovat si "postoj" na plethysmografe :)))
 

 

slovencina je strasne hravo lascivny jazyk ;)

mna mykalo ked som pisal "tvrdi, ze nie je homofob" v tej istej suvislosti.

inak ta citovana praca adams et al "is homophobia associated with homosexual arousal?" je pekne vysvetlena v tomto uryvku z dokumentarneho filmu - o vrazde transgender chlapca - https://www.youtube.com/watch?... a tvrdi, ze 80% "homofobov" v experimentalnej skupine dosiahlo strednu (26%) alebo celkovu (54%) erekciu pri pohlade na gay video i ked pocas experimentu tvrdili pravy opak....
 

pjotr zavádzaš

tú erekciu (aj to nie je presné) pri pohľade na gay video dosiahli aj nehomofóbni (teda podľa pretestu nehomofóbni) .... tí, ktorých idetifikovali ako homofobnych (čo je inak dosť diskutabilné , ako píšem inde) ... si túto možnosť nepriznávali. Celý experiment bol dosť komplikovaný, pretože bolo potrebné kontrolovať príliš veľa premenných (napríklad už manipulácia s penisom pri testovani môže spôsobovať erekciu).

Vysvetlenie môže byť rôzne ... ani zdaleka nie je jediným vysvetlením latentná homo alebo bi - sexualita. To pripušťa aj Adams. Môže to súvisieť práve s predpokladom nižšej spoločenskej akceptovateľnosti gayov. A tomu by zodpovedali Weinsteinove výsledky.
 

teda

dôvod, prečo si niektorí nepriznali možnosť, že by ich gay video mohlo vzrušiť ... môže mať rôzne príčiny a tu vidím priestor pre Weinsteina
 

ty sa veľmi nevytešuj :)))

vôbec nie je isté ako by si na plethysmografe dopadol ty ..... homofobia sa môže prejavovať nielen odmietaním gay ale aj opačným extrémom - prílišným adorovaním .... vieš?
 

 

Je celkom pochopitelne, ze ti v kontexte Bartkovskeho blogov pridu moje nazory ako prilisne adorovanie :)
 

mám

tvoj príspevok v maili - dostávam mailovú notifikáciu ... tak ho sem dám:

linkoval som 2 exp, implicit/explicit sa tyka druhej citacie, weinstein et al.:

"[...] perceived parental autonomy support is associated with lower discrepancies between self-reported sexual orientation and implicit sexual orientation (assessed with a reaction time task) [...] studies 24 showed that an **implicit/explicit** discrepancy was particularly pronounced in participants who experienced their fathers as both low in autonomy support and homophobic, though results were inconsistent for mothers."

prva studia od adams et al. by ostala len zastaranou pilotnou, keby niekto iny nezavisle neurobil podobny experiment, inou metodou a nedosiel by k totoznym zaverom. a to sa weinsteinom et al. stalo - medzi "homofobmi" je meratelna diskrepancia medzi tym co udavaju, ze sa im hnusi, a medzi tym, co meria plethysmograf ci choice reaction time task.

nie je mojou chybou, ze sa im napriek ich "normalnosti" v 80% postavil ako ani to, ze na naheho muza cumia o tolko ms dlhsie, az sa im **kognitivny** processing spomalil dost na to, aby sa dal ten delay merat. a dal sa podla neho predpovedat anti-gay postoj. kognitivna cast tu vdaka metode doplnuje tu "afektivnu" z prvej studie. vsak preto som uviedol obidve i ked fyziologicka reakcia je fyziologicka reakcia. tu medzi nohami popru iba "homofobi".

suhlasim, ze "homofobia" je fuzzy termin, weinstein pouziva anti-gay, co je tiez fuzzy, ale nejako tu iracionalnu zmesku xenofobie, ignorancie a tmarstva nazvat treba. ak sa da raz predpovedat, ze ludia s anti-gay/"homofobnymi" postojmi maju napriek tomu co hovoria v 80% pripadoch sexualne vzrusenie pri pohlade na sex s muzmi (56% z nich extremne), tak anti-gay postoje nic nepodsuvaju - oni rovno predikuju homo sexor.

ze ti to pride pod pas a agresivne, be my guest. mne take pridu anti-gay "nazory" a postoje ktore su nielen neodborne, ale rovno su v protiklade k tomu, co sa o danej teme vie. ked niekto chce zit v alternativnej realite, nech si v nej zije sam.

a kedze som fanusik experimentov, jeden som blogerovi navrhol s tym, ze mam optimisticku sancu 5:1 ze mam pravdu (konzervativna by bola 3:1). ked mu tak zalezi na tom, ci je alebo nie je "homofob" (a on tvrdi, ze nie je napriek tej zaplave monotematickych textov) nech si svoj postoj otestuje.

ja 5:1 beriem. ale kedze dokaz tvrdenia je na tom, kto tvrdi "nie som homofob", the ball is on his court.

dost explictne?

3:1
Autor prispevku: pjotr
 

robíš si srandu?

alebo spoliehaš na to, že tvoje príspevky pôsobia tak erudovane, že ti to ľudia zhltnú aj s navijakom? a nikto aj tak bud nečíta alebo nerozumie tomu, čo linkuješ?

Weinsteinova štúdia je predsa o niečom úplne inom. Je o dynamike formovania autonómie a sebaprijatia (aj ako homosexuala) v závislosti na štýle vychovy resp. postojoch rodičov. Adamsova štúdia pracovala s malou vzorkou mladých ľudí - heterosexuálov a skúmala predikciu (priznanie si)svojej vlastnej fyziologickej reakcie na erotické podnety v závislosti od údajnej "homofóbnosti" tzv. indexu homofobie ... pričom do homofobnej skupiny zaradil už ľudí, ktorí dosiahli priemerné výsledky. A to nehovorím o validite tohto indexu. To si tiež nevysvetlil, aké položky tam boli a že meranie "homofóbie" je čisto vecou dohody o tom, čo to vlastne tá homofóbia je.

Takže vôbec nešlo o to, čo meria plethysmograf, ale o to, kto si to prizná. O hnuse tam nič nebolo.

Som rada, že sa zhodneme aspoň na tom, že pojem "homofóbia" je fuzzy termín.
Kľudne môžem s tebou súhlasiť aj v tom, že u diskutérov pro - aj anti gay je možné nájsť nekorektné podpásové príspevky. Ak sa ti to nepáči u anti-gay - nechápem prečo robíš to isté.
 

 

Zaujímavé, že to predpokladané a skutočné vzrušenie nebolo v zhode akurát pri homofóbnej vzorke a zhodou okolností práve pri gay porne.
 
Hodnoť

 

toto uz nie je presvedcenie .. toto je uz fanatizmus
 

odpoveď

veriaci, ktorý nie je len na papieri je fanatik?

takéto oslovenie povedia len neveriaci, ľahostajní vo viere, alebo len tí, čo si povedia, že im stačí veriť ale nič viac...
 
Hodnoť

 

Len pis dalej! Ja sa naopak tesim, ze vsetkym bude JASNE, ako ma SKUTOCNE krestanstvo so spravnym nastudovanim katechizmu podla KBS vyzerat:

"Áno. Dnes záleží najviac na príklade. Na príklade. „Exempla trahunt!“ Už oddávna sa tak vravelo. Platí to i dnes, v dnešnej chaotickej, nespravodlivej, nedobrej, apokalyptickej, babylonskej dobe. Život kresťana má byť vzorom, ktorý bije do očú. Malo by sa šepkať: “Pozrite sa, ako sa milujú!“…"
http://www.postoy.sk/content/c...
 

biskupi

v KBS sú v jednote s pápežom, o tom niet pochýb...
 

Mily Marek,

Kristus zodpovedal v rodovej linii otca i matky. Chapes?
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Pavel Sibyla: Hrozná pravda o zadržaní Haščáka a väzbe Jankovskej 28 038
 2. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka 2 046
 3. Denis Kinski: Andrej Hryc: Zaujímavá osobnosť, všestranný herec ... 1 740
 4. Jakub Pohle: Ako sa policajt a SISkár stretol s vybavovačom z pozadia SNS 1 712
 5. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 1 597
 6. Martin Ondráš: Mičovskému kolabuje rezort, minister mlčí..... 1 482
 7. Tomáš Kubuš: Egypt 2020 (foto) 1 282
 8. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 1 240
 9. INEKO: Ako vyriešiť kolóny na preťažených cestách 1 068
 10. Věra Tepličková: Keď ku svojej hodnote potrebuješ krúžky 755

Rebríčky článkov


 1. Július Kovács: Matovič nastúp do truhly ozývalo sa z davu náckov pred jeho domom.
 2. Ján Škerko: Hra s vnúčatkami predškolského veku – improvizácia je základ
 3. Peter Biščo: Chúdence zo Smeru a Hlasu sú neinformované a zábudlivé.
 4. Stanislav Martinčko: Seriál Chobotnica na slovenský spôsob!
 5. Gabo Németh: Človek - Klaun
 6. Martin Krištoff: Zlacnenie plynu v roku 2021 je len dočasné, v ďalších rokoch jeho cena porastie
 7. Július Kovács: Jaroslav Haščák prvý žralok v sietiach justície asi jeden z objednavateľov vraždy Kuciaka
 8. Marian Vojtko: Odstrániť riziko - a úplne...
 9. Peter Biščo: Pani Iveta Radičová hľadá politickú kultúru terajšej vlády.
 10. Ján Škerko: O výhre, peniazoch a sexe


Už ste čítali?