Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Je diskriminácia homosexuálov, keď nemôžu darovať krv? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Navrhujem jedno riešenie,aby sa
homosexuáli necítili diskriminovaní v možnosti darovania krvi a to, aby sa táto ich krv smela použiť tak,aby bol príjemca upozornený na to od koho pochádza a použiť ju len s jeho súhlasom. To by som bola zvedavá koľko ľudí,ktorí považujú obmedzenie homosexuálov ako darcov krvi by s tým súhlasilo a prijalo takúto krv .Dokonca si myslím,že aj absolútna väčšina homosexuálov by takúto krv od homodarcu odmietla.
micka2
Čiže tvojou logikou potom by boli mali byť aj ľudia, ktorí odmietnu krv od moslima, žida, cigána... a radšej by zdochli, ako by nielen sebe zachránili život životodárnou krvou, asi tak? Pritom ide vždy len o formálnosť darovania, teda darovať môže hocikto kto chce, nikomu nemožno darcovstvo zakazovať, a je úplne jedno, kto čo uvedie v nejakom dotazníku. Práve preto prichádzajú návrhy od odborníkov, že obmedzenie darovania krvi je nezmyslom, lebo testy krvi sa robia tak či tak, bez ohľadu na darcu.
Max Jax
Max Jax
teoreticky ba sa tak mohlo stat, ale clovek o moznosti dostat krv inak premysla v teoretickej rovine a inak v situacii, ked mu ide o zivot. Myslim, ze vtedy by sa prijemca krvi, keby mu ta krv zachranila zivot by zvazil a prijal i krv od homosexuala. Pausalizovat, ze ked si HOMO, tak nemozes darovat krv je diskriminacne. To, ze je niekto HOMO, hned neznamena, ze strieda partnerov a musi byt nakazeny HIV-om.
Galimatiáš
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

 

Až na to, že NIKTO NIKDY NIKDE nezisťuje, kto je a nie je homosexuál, teda akékoľvek diskusie, v ktorých ako tu, sa priamo píše o homosexuáloch, nemajú zmysel a význam rozťahovať to do teórií čo by keby..., lebo nikoho orientácia sa nezisťuje, a ani sa nedá.

Proste ide o "gumené sáčky" s krvou, ktorú potrebuje ten, kto ju potrebuje. To už rovno môže hocikto, kto sa tu vypravduje s krvou, tvrdiť, že rovnako by darovanie orgánov malo byť posudzované, a nedajbože, aby nejaký moslim dostal srdce žida, nácek pľúca od homosexuála a podobne.

Preto ako píšeš, extrémne paušalizovanie je neakceptovateľné, a aj preto sa proti tomuto snažia už mnohí odborníci vystupovať. A rovnako je pravda, že mnohí inak premýšľajú teraz, že čítajú a píšu blogy, a inak by premýšľali v stave ohrozenia života.

Autor blogu si to ale permanentne snaží vsugerovať a presviedčať aj čitateľov, stačí si pozrieť jeho blogy.
 

Max Jax

Plne suhalsim s tym, co si napisal. Extremizmus vo vsetkom je velmi velmi nebezpecny.
 

70 % nakazených HIV sú homosexuáli

,na národnosti nezáleží, ale vždy sa jedná o homosexuálov /teda tých 70 %,čo asi uznáš,že je ich väčšina a ide jednoznačne o rizikovú skupinu/.Tiež ti nevydajú zbrojný pas,ak zistia že máš záznam v registri za násilnú trestnú činnosť a to je tiež diskriminácia ? Prijal by si ty krv od homosexuála,alebo od prostitútky,ak by si o tom dopredu vedel ? Alebo by si súhlasil,aby ju dostalo tvoje dieťa,či niekto tebe veľmi blízky ?Ak mi chceš na toto odpovedať ,tak chcem priamu odpoveď,áno,alebo nie a nie nejakú fiškáľsku odpoveď,t.j. ani ryba ani rak.
 

 

Žiadnych 70% nakazených - pritom matematika jasne dokazuje, aké podiely kto má - z nakazených, nie z celkového počtu všetkých ... homosexuálov ako to zjavne máš v predstave, teda homosexuáli nie sú riziková skupina, o nič horšia ako ktorékoľvek iné.
Nikdy nejde len a jedine o homosexuálov, zo všetkých...
NIKDE, žiadne štatistiky nehovoria o homosexuáloch, ale o mužoch majúcich sex s mužmi, medzi ktorými sú aj heterosexuáli, najmä prostitúti, ako aj väzni, bezdomovci, feťáci, sociálne slabí...

Tvrdenia, že ide o IBA homosexuálov nikde v žiadnych odborných kruhoch neobstoja, a ani pred zákonom. Mal by si dôslednejšie čítať štatistiky, aj na linke, ktorú som dal nižšie, kde sú detailne podľa jednotlivých regiónov a častí sveta konkrétne čísla, a v celosvetovom meradle je nakazených vo väčšine inak ako homosexuálnym stykom.
Teda tvoje extrémne paušalizovanie a kolektívna vina a obviňovanie všetkých homosexuálov, je scestné, a zbytočné. Kto sa správa rizikovo, vystavuje sa väčšiemu riziku nakazenia, a to platí o každom, bez ohľadu na sexuálnu orientáciu.

Viď príklad:
Od roku 1985 do 30. novembra 2012 slovenskí zdravotníci diagnostikovali 552 prípadov infekcie, 429 bolo Slovákov a 123 cudzincov.
U občanov SR išlo o 368 mužov a 61 žien a u 64 osôb (53 mužov a 11 žien) prešla infekcia HIV do štádia AIDS. Od začiatku monitorovania tohto ochorenia na našom území zomrelo 48 osôb s HIV, pričom u 40 z nich sa rozvinuli klinické príznaky AIDS. Okrem iného, ŠTATISTIKY - http://www.avert.org/european-...

Vo svete je vírusom HIV infikovaných okolo 34 miliónov ľudí. Z toho 2,1 miliónov tvoria deti.
Až 90% nakazených žije v rozvojových krajinách a takmer 70% z nich v subsaharskej Afrike.
Takmer 15 miliónov ľudí potrebuje dostať antivírovú liečbu (ARV), ale len tretina z týchto 15 miliónov ľudí žijúcich s HIV a potrebujúcich celoživotnú liečbu túto možnosť dostáva, z toho len 360.000 detí!

Tvoje porovnanie so zbrojným pasom je scestné a nezmyselné, lebo byť nakazeným nie je trestným činom, a zbrojný pas môže mať aj nakazený HIV.

Rovnako nezmyselné je tvrdenie, či by niekto chcel prijať krv od homosexuálov, toto by bola diskriminácia, lebo homosexualita nemá nič spoločné s tým, kto daruje krv, homosexuáli darovať krv môžu ak chcú, nikto im to nikde zákonom nezakazuje.
Ty by si prijala krv cigána, žida, moslima? Asi taká je úroveň tvojich otázok.

Nikto nikde nezisťuje kto je kto, teda ani ty nebudeš nikdy vedieť, koho krv je v tom gumenom sáčku, ktorý obsahuje krv, ktorá ti zachráni život.
Mne to je jedno, a bolo by mi to jedno, ak by to malo zachrániť život môjho dieťaťa. komu sa to nepáči, môže kľudne zdochnúť.

Tým končí diskusia.
 

Max Jax

mozno by pohlo tymto vysoko inteligentnym prispievatelom do diskusie, keby sa krv zacala oznacovat. Napriklad na plastovom vrecku by vzdy bolo napsiane HOMOKRV, alebo PROSTIKRV, ROMKRV, ZIDKRV... a kadzy, kto umiera by si mohol vybrat, koho krv ho zachrani. Pytam sa ich, takto si to predstavuju?
 

 

Nie, niektorým stačí na predstavu, ktorej podľahnú, že ide iba o homosexuálov, a všetko homosexuálne..., bez ohľadu na logiku vecí..., je to homosexuálne - zamietnuť, zakázať, odstrániť.
 

sprostredkujem odpoveď pre Max Jax

odpoved pre Max Jax
Dobry den,
v zhladom k tomu, ze nepodporujem ani pijano ani SMEti, nemam moznost reagovat viac v diskusii, preposielam ale spravu, ktoru ako odpoved dostal Max Jax - reakcia na jeho perly ducha o podieli homosexualov na poctoch nakazenych. Snad sa bude niekedy hodit :)
P.S: drzim palce v boji za pravdu.

Drahy spoludiskutujuci priatel :)
respektujuc obmedzenia SMEti, kedze odmietam prispievat na ich prevadzku, dovolim si odpovedat sukromnou spravou .)
Fascinujuce je tvoje lavirovanie, hra s cislami, faktami, realitou. Zacnime poctom homosexualov - cislo 4, ako vseobecne akceptovana kvantifikacia vyskytu tychto jedincov v populacii (ak teda opomenieme individua ako Ondrasik, ktory "argumentuje" 10 - 20% :)) vychadza z Kinseyho "vyskumu", kde oznacil za homosexuala kazdeho jedinca, ktory mal co len raz v zivote homosexualny styk. Vo väzeni. V opitosti. Experiment. Zneuzitie. Homosexual a bodka. Sexualna oreintacia je nemenna. Ak si raz okusil slasti homoanalu, nikdy viac sa nezbavis tuzby robit to zas a znova.... niekde v tychto intentciach sa pohybuje myslenie obhajcov tychto statistik. (Osobne sa domnievam, ze potom rovnako musi platit aj opacne garde - kto mal co len raz v zivote heterosexualny styk je heterosexual :) )
Takze nech to zhrniem - pre potreby navysovania poctu homosexualov v populacii sa hodi kazdy jedinec - " prostitúti, ako aj väzni, bezdomovci, feťáci, sociálne slabí... alebo promiskutiní heterosexuáli alebo BIsexuáli."
ALE - vo chvili, ked sa ukaze, ze 4% populacie zabezpecuju 64,2% nakazenych - zrazu treba toto cisielko "ocistit" od nehodnych, ktori kazia dobre meno homosexualov, a v ich mene siria tu strasnu nakazu :)
Tvoj svet cisiel asi nebude prilis rozsiahly, statistika sa zda byt vzdialenou hviezdou na tvojom obzore :)
citujem "áno, štatistika je 64%, ale to neznamená zo všetkých homosexuálov, ale iba z tých existujúcich nakazených, v SR je to 498 ľudí od roku 1985."
Dovolim si odvolat sa na oficialne udaje Uradu verejneho zdravotnictva z minuleho roka: 577 nakazenych obcanov SR, z toho 498 muzov a 79 zien. Zarazajuci je rozdiel medzi pohlaviami - cisla by mali byt zhruba vyrovnane.(Tu ti velmi, ale naozaj velmi vychadzam v ustrety, pretoze podla udajov statistickeho uradu je pomer pohlavi nevyrovnany a to v neprospech muzov, pretoze plati 946 muzov na 1000 zien) BA dokonca, kedze prostitucii sa venuju prioritne zeny, vyskyt HIV pozitivnych zien by mal byt vyssi. Ale nie je :)
Lesby su problemom nakazy HIV nedotknute, kedze pocet nakazenych lesbiciek nijako neprekracuje vyskyt v beznej populacii.
Sudiac podla sposobu prenosu, muzi majuci homosexualny styk tvoria 64,2, heterosexualny styk - 23,4 , 2,1 injekcne uzitie drog, a celkom slusne cislo - 10,1 % pripadov bez toho aby bola identifikovana cesta nakazy. Co nam tie cisla povedia, ak ich budeme citat, a nie s nimi zonglovat :
Na 1 000 000 obyvatelov pripada 15 nakazenych HIV. Z toho 9,63 nakazenych su homosexualni muzi. 3,51 su nakazeni heterosexualnym stykom (prostitutky a promiskuitni). 0,31 su narkomani.1,5 su taki, kde nebolo mozne identifikovat sposob prenosu (realne je vysoko pravdepodobne, ze aj sem spadaju homosexualny muzi)
NA 1 000 000 pripada statisticky 20 000 homosexualnych muzov (stale hovorime o 2%, pretoze lesby nie su v tejto suvislosti zaujimave)

Cisla jednoznacne potvrdzuju, ze problemom nie je homosexualna orientacia - z tej sa totiz hiv este nikto nikdy nenakazil, ale zivotny styl, pre ktory sa velka cast tejto komunity rozhodla - obrovska promiskuita a odmietanie ochrany.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

odpoveď

nie je nemám nick - zlysen -

Práve od neho som dostal tento príspevok, tak som ho uverejnil, pretože som nevedel, že ho máš...

Prepáč, ale ja si nebudem čítať tvoje bludy a ak si reagoval na to, čo som len sprostrdkoval, tak si to nemusel tu... vidím, že po ruke máš mnoho odpovedí na viaceré blogy :)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

odpoveď

iba by som doplnil, že ani kondóm nepomôže v niektorých prípadoch nakazeným, pretože minimálne 10% zlyháva, takže aj propagácia kondómov je podľa toho vražedná
 

ak si si nevšimol

tak micka2 hovorila o homosexuálov, nie o moslimoch, židov a pod.

ešte som nepočul, žeby také vysoké percento nákazy bolo u moslimov, ako u homosexuálov...
 

 

... že ty si nepočul, no, zjavne toho nevieš viac ako dosť, aby si bol partnerom do diskusie na tému, o ktorej vieš málo:
Vo svete je vírusom HIV infikovaných okolo 34 miliónov ľudí. Z toho 2,1 miliónov tvoria deti. Až 90% nakazených žije v rozvojových krajinách a takmer 70% z nich v subsaharskej Afrike.

Okrem iných, tu sú kompletné štatistiky: http://www.avert.org/hiv-aids-...
 

odpoveď

Bavíme sa o Európe, bavíme sa možno o Amerike, ale HLAVNE SA BAVÍME o našom Slovensku. V Európe (aj na Slovensku) a aj v Amerike sú štatistiky jasné: najviac nakazených MUŽOV.

Afrika je o inej kapitule. Tam nemajú problém s tým, žeby vláda financovala homosexuálov a vytvárala im lepšiu ochranné podmienky nad väčšinou a vymýšľala stratégie...
Jeden afircký prezident povedal, že jedinou možnosťou (ako zastaviť šírenie nákazy) v Afrike bude, ak všetci ľudia budú do svadby žiť zdržanlivo (bez sexu) a po svadbe budú žiť vo vernosti.
 

 

Štatisticky je análny sex najrizikovejší spôsob prenosu, nielen u homosexuálov ale aj u heterosexuálov. Otázka by teda nemala znieť či mal potencionálny darca krvi homo styk, ale či mal análny styk.

Keď už teda nechceš celosvetové štatistiky lebo zahŕňajú Afriku, bavme sa o lokálnych štatistikách - cca 40% výskytu AIDS je v Bratislavskom kraji. Čo teraz - zakážeme Blavákom darovať krv? Dáme do dotazníka darcu otázku "Boli ste posledného pol roka v hlavnom meste"? :)
Všetko je to len hra s číslami a slovíčkami.

K tomu vzletnému výroku afrického prezidenta dodám, že keby sme všetci chodili na bicykloch, zlepší sa životné prostredie, nebudú autonehody a budeme mať lepšiu kondičku. Dosiahnuť je to však rovnako nemožné, ako donútiť všetkých ľudí k sexuálnej abstinencii pred svatbou a vytrvanie celého života s jedným partnerom.
 

Zaujimave

Ako tvrdo bojujú gay aktivisti proti číslam a štatistikám,ktoré hovoria sami za seba.homosexualny styk je rizikovy, a počet infikovaných stúpa medzi mužmi s homosexualnymi praktikAmi ,zatial co v ostatných sledovaných skupinach-heteropopulacia,iv narkomani je dlhodobo stav stabilizovaný.
Kurnik keby takéto čísla vykazovala napriklad stabilita homo zväzkov, ci pozitívny vplyv na výchovu adoptovanych deti,tak ich na titulke sme mame kazdy den
 

Hlavne ze ty toho vies...

http://www.uvzsr.sk/index.php?...
- 64.5% pripadov homosexualny styk

http://www.hivaids.sk/index.ph...
upozornujem na diagram c 5 a 6, najma 6

http://www.szu.cz/uploads/docu...
cca 70% homo a bisexualny styk
 

odpoveď

micka2, zaujímavé riešenie :) aj mňa by zaujímalo, že koľkým by nevadila krv od homosexuálneho darcu...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

Argumenty sú mimo podstaty problému, ako vždy.
Otázka znie, zaujíma nás pri darovaní krvi, či sú dané osoby nakazené, alebo ako sa nakazili?
Asi by nás malo zaujímať, či sú nakazené alebo nie, a to sa predsa zisťuje úplne inak ako nejakými dotazníkmi.
Nakaziť sa dá rôznymi spôsobmi, ktoré prijímateľa darovanej krvi nemajú prečo zaujímať.
Aj heterosexuálny darca môže byť nakazený, tá otázka tam je úplne zbytočná.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 5 046
 2. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 2 848
 3. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 2 770
 4. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Udusená v open space 2 705
 5. Jozef Sitko: Pani prezidentka, štátu škodia médiá v službách oligarchie... Nie premiér! (2.) 2 557
 6. Marián Huštaty: Kedy som sa stal alkoholikom? 2 371
 7. Miri Košťálová: Ocot na vlasy? 1 928
 8. Mišo Šesták: Keď sa na vojne máte ako prasa v žite 1 926
 9. Adrián Vološin: Orava efekt, alebo až wau Tvrdošín efekt. 1 895
 10. Jan Pražák: Prostitutka a zákazník 1 511

Rebríčky článkov


 1. Víťazoslav Würschner: Druhé Švajčiarsko na Slovensku nebude
 2. Richard Gajarský: Sociálny experiment.
 3. Miriam Studeničová: Koronavírus ako trest Boží so všetkými dôsledkami!
 4. Martina Ivičič: Vychováme z Generácie „Z“ vedcov budúcnosti?
 5. Zuzana Križanová: Rečnícke otázky a Prosecco
 6. Štefan Vidlár: Hippokrates sa v hrobe obracia
 7. Stanislav Martinčko: Kráľ kšeftárov Fico, teraz bojovník proti kšeftom??
 8. Gabo Németh: Otec
 9. Jozef Legény: Vystavme na plošnom testovaní Matovičovi žltú kartu
 10. Gabo Németh: Nečakaný darček


Už ste čítali?