Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pápež František na referendové otázky dáva 3 x ÁNO (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Zda sa, ze arogancia proreferendovych aktivistou uz nepozna ziadne hranice. Uz si dovolujete aj vkladat do ust slova papezovi a tvrdit, ze viete ako by hlasoval... Troska skromnosti by nezaskodila...
 

odpoveď

Arogancia je tvrdiť, že pápež je proti referende, keď sám odpirúčil k odvahe... AJ Teba - maj odvahu zastať sa rodiny.

Navyše jeho slová, vyhlásenia a príhovory jasne hovoria, že ako by hlasoval.
 

 

Ja sa zastavat rodiny. A to tak, ze nepojdem na stvave referendum proti homosexualom. Alebo homosexuali nemaju rodiny?
 

odpoveď

V čom je referendum proti homosexuálom? Doteraz neboli homomanželstva ani adopcie pre homopar. Takže aké proti homosexuálom. Veď ide len o zachovanie terajšieho stavu!
 

 

Je proti homosexualom tym, ze ziadanim o zakonzervovanie sucasneho stavu a blokovanim ci uz homosexualnych manzelstiev alebo registrovanych partnerstiev znemoznuje homosexualom vysporiadanie svojich partnerskych vztahov ake majumanzelia. Toto referendum je proti homosexualom aj preto, ze retorika zo strany AzR a RKC strasi ludi, ze ak prejde dokument vo vlade o rodovej rovnosti a ked sa homosxuali budu moct zenit tak nastane koniec rodiny, budu brat deti krestanom a davat ich homosexualom a podobne nezmysly.
 

odpoveď

Sledovať krajiny, kde už dávno majú zavedené zvrátenosti je najlepšou ukážkou
 

Pán Bartkovský,

...prepáčte - ale ja sa domnievam, že arogantné predovšetkým voči slovenčinskému gramatiku je tvrdiť, citujem Vás: "...že pápež je proti referendE..." a dokonca - teraz bacha na bránice!!! - citujem Vás zas: "...sám odpirúčil...". Nehnevajte sa na mňa, pán autor - ale nie som priveľmi odvážny - trvalo mi takmer dve hodiny, kým som sa odvážil schuti sa rozosmiať ako na Vašom blogčlánku, tak na Vašom hneď prvom príspevku v tejto diskusii. Verím, že aj Vy veríte, že odvážnym šťastie praje - takže ja Vám prajem, aby ste nabrali dosť odvahy a statočnosti a nedomnievali sa, že ak niekto vyzve k odvahe - tak tým myslí že "trikrát áno."
+++
Prosím Vás, pán autor, dajte už s tým referendom pokoj. Už aby bolo po tom siedmom či koľkom februári - nech táto téma čo najskôr zmizne kade ľahšie...
+++
Pán autor - aby ste vedeli - na rovinu a odváže - ja na žiadne referendum nejdem a aj keby som ako-tak váhal, či predsa len neísť - "vďaka" takýmto článočkom, aký sa "vydaril" Vám - nepôjdem nikam.
+++
A teraz niečo z dielne tradičných hudobníkov:
https://www.youtube.com/watch?...
+++
Plus bonus:
https://www.youtube.com/watch?...
 

odpoveď

Už som si myslel, že som takéto chyby nechal na blogu... Ale ste ma vystrašili :) Myslíte teda diskusiu. Prosím vás. Stačí sledovať preklepy a o gramatike nehovoriac u iných. Ja si myslím, že v túto nočnú hodinu ešte dosť zrozumiteľne píšem. Ale už stačilo! Ide sa spať.

Ale nedám pokoj s tým, pretože pokoj nedajú tí, čo vyzývajú na neúčasť... Ja mám takisto právo vyjadriť svoj názor.

Zaujímavé! Ľudia, čo plánujú 7. februára zostať doma a nechcú využiť právo povedať na jednotlivé otázky ÁNO alebo NIE, tak majú plné reči na internete. Zaujímavejšie je to, že sa im dostáva až priveľký priestor v najčítanejších denníkoch a najsledovanejších televíziach.

Každý by mal využiť svoje právo (ohľadom referenda). Kto väčšiu legitimitu by mal dať? Ústavný súd povolil...

Mimochodom napísal som v referende nie v referendE, ale beriem... Niekomu môže to spôsobovať plač. Budem dávať pozor!

Dobrú noc!
 

Pán Bartkovský,

...predstavte si - aj ja píšem práve teraz - v tom istom čase ako Vy - a akosi som si aspoň dal pozor na to, aby som nenarobil ani preklepy - a kdeže priam akrobatické a pyramidálne gramaticko-štylistické saltá mortale (poznámka na okraj - mortale nemá nič spoločné so zimným strediskom športov Tále :-) !)
+++
Pán autor - čo sa mňa osobne týka - ja som sa k celému referendu v diskuiách vyjadril vari dokopy pať či sedemkrát - odkedy sa tento cirkus rozbehol - a stále sa valí len a len závratnejšou rýchlosťou.
Mne je jedno kto na referendum pôjde - kto nepôje - kto bude ako hlsovať či odpovedať. Rozumiete? Mne je to jedno. Prečo? Pretože nikto - ani Vy, ani tí, ktorí si referendum "vydupali" na akomsi pochode v Košiciach, ale ani odporcovia referenda - nikto z vás, z nich nevychovával mňa, mojich potomkov, nerozhodoval o tom, s kým budem alebo nebudem smieť žiť, mať rodinu, partnerské vzťyhy, manželstvá atď. Dokonca - predstavte si to!!! - už dávno mám za sebou aj sexuálnu výchovu či výuku - už na základnej deväťročnej škole sa to stalo. Predstavte si - neučila nás tú sex-výchovu žiadna mníška, rádová sestra, dokonca ani žiaden kňaz, farár, odmutovaný miništrant a podobné osoby, ale naša obyčajná, bežná súdružka učiteľka. Viete čo sa stalo? Predstavte si - nič. Boli sme sexuálne učení - poučení aj vyučení už od základnej školy - a naše životy leteli ďalej.
+++
Cel=é referendum, milý pane, je nanič, k ničomu, na draka, na figu a je - aspoň pre mňa určite - tak dôležité ako aktuálne ceny zlacneného pracieho mydla v zasneženom obchodíku kdesi na predmestí Rejkjavíku...
+++
Pretože ste nezareagovali na mnou ponúknutú hudobnú kultúrnu vložku do diskusie, usidzujem, že najskôr dávate prednosť hovorenému slovu:
https://www.youtube.com/watch?...
+++
Prajem Vám, pán autor, požehnanú, zmysluplnú a v pokoji a tichu pokánia prežitú nedeľu.
 

 

A co hovori sudruh papez na uslintaneho pedofilneho sutanistu z Nevidzian...? Verim ze tento pedofilko mal plnu hubu tradicnej rodiny vo svojich blaboloch v kostole...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

marek bartkovský
má dva články na "vybrali sme".
gratulujem.
a tipnite si kto ich tam pridal ?
pri všetkej svojej láske a skromnosti nik iný ako marek bartkovský.
si smiešny, nevadí ?
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

urcite sa mylis,

manzelsky par muza a zeny nie je Bozim Obrazom, nie je na Podobu a Obraz Boha, Pana Jezsia Krista. Na Jeho podobu a obraz boli stvoreni vsetci v Stvoreni. a pokial ti nie je jasne, tak toto tu nie je pozitivne Stvorenie. Stvorenie nie je potrebne zachranovat a spasit, v Stvoreni sa navzajom nevrazdia a nezabijaju. naopak, miluju sa navzajom bezpodiemnecne.
-kazdy , kto je zivy ma v sebe Boha, Pana Jezisa Krista, ktory mu je Otcom a Matkou zaroven, tak ako aj sestrou a bratom.
-sexualita je Bozim vodicom zivota, bez sexuality je aktivovany nezivot.ucenie o sexualite vedie k poznaniu Bozej prirodzenosti
 

odpoveď

milý či milá lux... mňa nezaujíma tvoje vysvetľovanie tvojej protestantskej náuke v rôznych vetách a pod. Tu ide o veľa. Niet času sa hádať v doktríne... Keby sa moslimovia hádali s kresťamni a ateistami vo Fracúzsku, že kto z nich má pravdu, tak nikdy by nevytvorili miliónove masy na podporu normálnej rodiny!
 

anjeli v nebi

sa nezenia a nevydavaju. ale napriek tomu plnia vsetky tri prikazania Jezisa Krista o milovani. nemusi ta nic co pisem zaujimat, ale asi by si sa mal zaujimat o Boha , Pana Jezisa Krista a Jeho nazor a volu a tu plnit.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

Pán Bartkovský ešte stále myslí, že pápež je neomylný.
Neomylnosť už potvrdil pri Jordanovi Brunovi. Preto ho dal upáliť.
Podobne Galileo Galilei, Ján Hus a mnoho iných.
 

 

V podstate súhlasím s tým že pápež nemôže byť neomylný a to ani vo veciach viery ako to deklarujú katolíci, ale pre poriadok , táto dogma v dobe keď žil Galileo Galiley , Giordano Bruno či Ján Hus ešte neplatila pretože bola prijatá na koncile v roku 1870.
18 júla 1870 Pius IX. schválil dogmatickú konštitúciu Pastor aeternus, v ktorej proklamoval, že pápež v oblasti viery a mravov, ak niečo vyhlási slávnostne (ex catedra) je neomylný. Pri hlasovaní ZA hlasovalo 451, za s podmienkou 62, proti 88… asi stovka na vyjadrenie nesúhlasu odišla už pri začiatku prerokovávania tohto neplánovaného bodu programu.
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 500
 2. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 106
 3. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 83
 4. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera 79
 5. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 74
 6. Martin Greguš: Rekapitulácia celoplošného skríningu. Ste spokojný s jeho priebehom? Plusy a Mínusy 55
 7. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 52
 8. Gabriela Uhlarova: Ak máš taký dar, máš to robiť zadarmo 39
 9. Martin Droppa: Nech Žije Modrý Pondelok! Hurááá!!! 38
 10. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 38

Rebríčky článkov


 1. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 2. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 3. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 4. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 5. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 6. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 7. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 8. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 9. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 10. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta


Už ste čítali?