Bude Mečiar ďalší Biľak?

Autor: Marek Bartkovský | 1.3.2015 o 18:29 | Karma článku: 3,55 | Prečítané:  527x

Čo bude rýchlejšie: spravodlivosť alebo smrť? 

Vasiľ Biľak

Nedávno Komunistická strana Slovenska odhalila pamätník s bustou Vasiľovi Biľakovi, ktorý nikdy nebol odsúdený a potrestaný za vlastizradu. Napriek tomu, že sa dožil 96 rokov života. Proces s Biľakom, ktorý by došiel do konca sa neuskutočnil. Budúce generácie sa určite nepoďakujú. Dožil sa vysokého veku a predsa mu nebolo nikdy oficiálne povedané, že buď je vinný alebo nevinný.

Mnohí historici sa zhodnú, že ide o negatívnu postavu slovenských dejín. Mafiáni síce majú všelijaké pamätníky, ale to nikoho netrápi, lebo je to na cintoríne. Je však nepochopiteľné, že vznikol pamätník v jeho rodisku (mimo cintorína). Pokiaľ viem, tak Adolf Hitler nemá pamätník v rodnej obci. 

Je už neskoro! Je zbytočné už niečo riešiť. Skúmať jeho život môžu historici, ale odsúdiť ho po smrti nemá zmysel. Som proti vulgárnym výrazom a nadávkam na zosnulých. Je to neľudské. 

Ako veriaci ho nemôžem a ani nechcem súdiť po smrti. Boh ho najlepšie poznal. Možno sa pred smrťou aj obrátil.

Vladimír Mečiar

Vladimír Mečiar ešte žije. Preto by sa mali kompetentní poponáhľať vyriešiť obvinenia a pochybnosti, ktoré nás trápia a napádajú pri mene samozvaného otca národa. 

Mňa viacej zaujíma tento človek, ktorý bol aj predsedom vlády SR. Namiesto toho, aby sme sa vtedy uberali smerom k Švajčiarsku, tak naša krajina sa asi nechcene rútila do Severnej Kórei. Obdivujem prezidenta Michala Kováča, že sa nebál postaviť proti mečiarizmu. Načo aj doplatil. Veľmi by som si želal, aby už vyriešili únos prezidentovho syna. V čase, keď Slovenská republika bola bez prezidenta, tak Vladimír Mečiar zastupoval tento úrad. Jeho amnestia len dokazuje, že má na rováši toho veľa... 

Hoci väčšina v parlamente istým spôsobom odsudzuje tieto amnestie, ale ešte doteraz sa nenašla väčšina, aby ich zrušila. Únos a vražda sú stále nevyriešené. 

Dôchodca Vladimír Mečiar má 72 rokov. Nevieme koľko ešte bude žiť, ale zaslúži si počuť rozsudok Slovenskej republiky. Buď je vinný alebo nevinný! 

Čas sa kráti. Každým dňom sme bližšie k smrti. Malo by byť veľkým varovaním, že Biľak zomrel nepotrestaný v svojej vile.

Vladimír Mečiar sa môže smiať. Pokiaľ bude mať v parlamente správnych ľudí na správnom mieste, tak sa nemusí báť o svoje pohodlie vo vile. Môže si kľudne povedať, že dožije v pokoji a blahobyte. Slovensko predsa nepotrestá "otca národa", ktorý môže za rôzne (hrozné) veci...

Toto video je len pripomienkou, že jeho vtedajší koaličný partner verejne povedal aj o nejakých známych skutkoch, ktoré doteraz neboli vyriešené. Napriek tomu, že ide o Jána Slotu, tak pomenoval veci, ktoré sú známe slovenskému národu.

Mečiarove amnestie budú možno raz zrušené.

Otázkou je, že či to bude za života toho, ktorý je najviac proti ich zrušeniu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nicholsonová: Dúfala som, že Matovič ako premiér odloží vzťahovačnosť

Rozhovory ZKH s europoslankyňou Luciou Ďuriš Nicholsonovou.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Gröhling je zrelý na demisiu

V Hirošime otvorili školy dva mesiace po naozajstnej atómovke.


Už ste čítali?