Charlie Hebdo si neprosím, lebo nebudem listovať hnoj!

Autor: Marek Bartkovský | 25.2.2015 o 13:22 | (upravené 27.2.2015 o 1:07) Karma článku: 6,47 | Prečítané:  1070x

Rozum sa zastavuje, čo všetko dokáže urobiť človek.

Charlie Hebdo je časopis, ktorý znázorňuje karikatúry. Nejde v ňom len o zosmiešňovanie proroka Mohameda. Na mušku si vzali aj pápežov, politikov a všetko, čo sa im tam hodilo.

Tento časopis do smutnej terostickej udalosti som nepoznal, ako aj mnohí mimo Francúzska.

Na internete som našiel niektoré karikatúry, ktoré sa dostali na titulku. Toľko nenávisti, zloby, špiny, výsmechu, poníženia, urážok a nemravnosti v karikatúrach som ešte nevidel. Jedným slovom tento časopis je hnoj. Hnusný a nevhodný časopis nemá nič spoločné s demokraciou.

Nerozumiem, že kam človek je schopný zájsť. Rozumiem však tomu, že mnohí vyšli do ulíc, aby protestovali proti tomuto časopisu. Časopis uráža najmä kresťanské a moslimské náboženstvo. Keby som bol napr. v nejakej moslimskej krajine a v tom čase by sa uskutočnil nejaký protest proti spomínanému časopisu, tak by som sa asi aj naň zúčastnil.

Najnovšie číslo tohto časopisu opäť vyjadruje len to, čo nosia v hlave ľudia v redakcii. Oni môžu všetko a ostatní nech sa idú pásť... Ak sa niekto odvážil povedať, že nie je Charlie Hebdo alebo kritizoval časopis, tak sa dostal na titulnú stránku.

Aj obľúbený pápež František sa dostal do časopisu. Možno pre tieto jeho slová:

„Sloboda vierovyznania a sloboda slova sú však rovnocenné základné ľudské práva. Každý z nás má nielen slobodu a právo, ale aj povinnosť hovoriť, čo si myslí, pre všeobecné dobro.“

 „Je hlboký omyl zabíjať v mene Boha. Ale nemalo by sa provokovať, nemala by sa urážať viera druhých, nemali by sa robiť žarty z viery druhých.“

V najnovšom časopise na titulke s nápisom "Je to tu zase!" je zobrazená svorka psov s hlavami pápeža Františka, exprezidenta Nicolasa Sarkozyho,  političky Marine Le Penovej a islamistu. Táto svorka naháňa malého psa, ktorý drží v papuli časopis Charlie Hebdo.

Takže "Je to tu zase!" Všetci máme držať ústa a byť ticho? Dokonca si máme kupovať časopis a zabávať sa? A šialenci z Charlie Hebdo sa budú naďalej správať, ako doteraz.  

Je mi veľmi ľúto, že za ich hnusné správanie boli zavraždení ľudia.

V žiadnom prípade nesúhlasím s radikálnym riešením teroristov. Po jednom však túžim, aby sa ľudia v redakcii spamätali a neurážali vieru druhých. To je túžba väčšiny kresťanov a moslimov. Svojím hlúpym správaním provokujú len radikálov. Je smutné, že museli obetovať svojich vlastných, aby zvýšili predaj svojho časopisu. Smutnejšie je, že tento hnoj si vôbec ešte niekto kupuje. Som si istý, že vyjadrenie smútku nad obeťami terorizmu sa preukazuje iným spôsobom, ako kupovaním hnoja. 

Na začiatku príspevku som začal, že rozum sa zastavuje, keď človek pácha takéto veci...

Udalosti posledných dní jasne ukazujú, že niektorým ľuďom nič nie je sväté. 

Feminizmus ničí ženu

Pred pár dňami som na blogu písal o tom, že feminizmus ničí ženu. Najnovšie jedna feministka sa pochválila na jednej web stránke, že sa rozhodla nechať si dieťa. Nakoniec išla na potrat, lebo čakala chlapca. Napísala, že peniaze neboli problémom. Podľa nej nechcela porodiť ďalšieho netvora.

Porošenko sa zabával  a rehotal na smútočnom obrade. Hanba!

Včera som na blog zverejnil video, ktoré hlavne na Ukrajine šokovalo obyvateľov. Ich prezident Petro Porošenko sa na smutočnej spomienke zabával a rehotal, namiesto toho, aby smútil s obyvateľmi za obete protestov.

Aj toho sú schopní ľudia. Smutné!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Slovensko sa rozdelí. Čo bude nasledovať po plošnom testovaní?

Mestá chcú o ďalšom testovaní ešte rokovať.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

ĽSNS: Hodnotová bitka o sedem miliónov

Možno sa ich za tie peniaze aspoň zbavíme.


Už ste čítali?