Vážení SKOKani, odluka nebude!

Autor: Marek Bartkovský | 11.2.2015 o 19:03 | (upravené 11.2.2015 o 19:51) Karma článku: 5,66 | Prečítané:  1332x

Ak si niekto myslí, že po referende o rodine nastal čas na odluku cirkví od štátu, tak sa mýli.

Niektorí politici asi posledné dni snívajú iba o tom, aby aspoň 5% získali v roku 2016 vo voľbách do NR SR.

V sobotu 7. februára 2015 sa na Slovensku uskutočnilo referendum o ochrane rodiny. Možno nás neprekvapilo, že niekto chcel toto referendum využiť a nemalé finančné prostiedky nato aj použiť, aby novovzniknutá (liberálna) politická strana sa zviditeľnila. Hlavne jej hlavní predstavitelia - skokani do ďalšej politickej strany. 

Presvedčiť nás chcú tým, že nastal čas na odluku. Aby to nevyzeralo podozrivo, tak do balíčka odluky pridali aj odluku strán od štátu. 

Ak chcú presadiť tieto odluky, tak môžu to urobiť dvoma spôsobmi (v parlamente alebo cez referendum). Iniciátori týchto odlúk si vybrali prvú možnosť. 

Sledujúc politickú situáciu, pripomenul by som, že netreba zabúdať na jedno. Bez Smeru a KDH sa to nepodarí presadiť. 

Zvykli sme si, že raz vládne pravica a potom ľavica.

Teraz má väčšinu v parlamente politická strana Smer - SD. Asi nikto nebude pochybovať o tom, že ak raz premiér zapíska, tak jeho ľudia...

Premiér R. Fico sa k spomínanej odluke už vyjadril: 

„Katolícka aj evanjelická cirkev sú inštitúcie, ktoré vykonávajú nielen duchovnú činnosť, ale aktívnym spôsobom sa zapájajú aj do charity, vzdelávania a iných aktivít, ktoré sú prospešné pre štát.“ 

„Akékoľvek zmeny by v tejto oblasti nastali, môžu sa realizovať len na základe dohody medzi štátom a príslušnými cirkvami..."

Teda bez nejakej dohody ide tu niekto rozprávať o odluke? Samozrejme, že pred voľbami. Už tu bola jedna politická strana v minulosti s bilbordami. A nepomohlo to!

Najnovší prieskum Focusu naznačuje, že Robert Fico bude pravdepodobne opäť premiérom.

Dnes stopercentne nevieme povedať, že či v rokoch 2016 - 2020 bude vládnuť pravica alebo ľavica. Podľa prieskumov však možno tvrdiť, že v ľavicovej vláde bude Smer a v pravicovej KDH. Možno dôjde aj k tomu, že Smer a KDH budú spolu v jednej vláde. V každom prípade (dnes) nie je možné, aby sa k odluke dospelo bez podpory vládnej strany Smer - SD. Lepšie povedané bez súhlasu predsedu tejto strany. A či už niekto chce alebo nechce, tak KDH je stále dôležitým hráčom pri zostavovaní pravicovej vlády.

Aj kvôli tomu môžem tvrdiť, že k odluke nedôjde. Škoda námahy pre pánov liberálov!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?