Obrovské množstvo voličov sa vyjadrilo jasne!

Autor: Marek Bartkovský | 8.2.2015 o 18:14 | Karma článku: 7,28 | Prečítané:  1628x

V sobotu 7. februára 2015 sa na Slovensku uskutočnilo referendum o ochrane rodiny. Hoci je neplatné, predsa sa na referende obrovské množstvo voličov vyjadrilo zrozumiteľne...

Pri počte obyvateľov našej krajiny je účasť 944.674 občanov na referende veľkým množstvom. Dúfam, že na tom sa zhodneme všetci. 

Dobre to povedala p. Anna Verešová, hovorkyňa Aliancie za rodinu:

Takmer milión voličov jasne povedalo, čo chcú. Už nemôžeme povedať, že ide len o prieskum. Toto je obrovský mandát... Uvidíme, ako budú reagovať politici...

Rozhovor s hovorkyňou Aliancie za rodinu si môžete prečítať TU. 

Stále som presvedčený, že toto referendum mohlo byť platné. Aj nedávny prieskum naznačoval vyššiu účasť (35%). Ak sa nemýlim, tak minuloročný prieskum sa pohyboval okolo 45%.

Je možno teraz zbytočné hodnotiť, že prečo účasť dosiahla 21,41%.

Pripomenul by som však niektoré dôvody, ktoré sa mohli podpísať pod prekvapujúco nízku účasť.

Napr. v deň referenda (v našej obci) možno boli aj ochotní ísť hlasovať, ale bolo šmykľavo. Pre starších ľudí mohlo byť aj nebezpečné ísť na referendum.

Mimoriadne nízka účasť bola u našich južných spoluobčanov - Maďarov. Mnohí nevedeli, že o čo ide v referende. Mnohí z týchto obyvateľov sledujú skôr maďarské média, ako slovenské. Nečudujem sa, pretože aj v predvolebnom čase zvyknú vystupovať politici - kandidáti do slovenského parlamentu v maďarských médiách. 

Čo sa týka Rómov, tak je to niečo podobné. Asi nikto nepochybuje, že väčšina Rómov by odmietla LGBT agendu. Lenže... Voľby starostov a poslancov boli pre Rómov zaujímavejšie v porovnaní s referendom. Nebudem radšej rozpisovať, že prečo...

A ďalej jednoduchý človek, ktorý nesleduje politické debaty a má v tom jasno (ohľadom rodiny) mohol brať toto referendum, ako niečo politické. 

Opakujem, že je teraz zbytočné špekulovať.

Jedno je však isté! Väčšina zúčastnených voličov odpovedala 3 x ÁNO.

1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?

2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?

3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia 

s obsahom vyučovania?

Status Aliancie za rodinu na sociálnej sieti: 

Takmer milion obcanov zdvihlo hlas za hodnoty, za rodinu, deti, manzelstvo. To je nevidane, obcianska spolocnost ukazuje, ze od statu, politikov chce pro-rodinne politiky a nie predefinovanie rodiny.

Vysledky ANO/NIE hovoria velmi jasnou recou.
Dakujeme tisicom dobrovolnikov, statisicom hlasujucich obcanov. Kiez by sa dalo podakovat kazdemu osobne... 
IDEME DALEJ

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Slovensko sa rozdelí. Čo bude nasledovať po plošnom testovaní?

Mestá chcú o ďalšom testovaní ešte rokovať.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

ĽSNS: Hodnotová bitka o sedem miliónov

Možno sa ich za tie peniaze aspoň zbavíme.


Už ste čítali?