Pápež František na referendové otázky dáva 3 x ÁNO

Autor: Marek Bartkovský | 31.1.2015 o 22:14 | (upravené 31.1.2015 o 22:19) Karma článku: 5,02 | Prečítané:  1011x

Bolo by dobré odkázať niektorým médiám, aby pozornejšie počúvali pápeža a neprekrúcali jeho slová. Aj Svätý Otec František má v tom jasno!

Kvôli zavádzajúcim textom (nielen v bulvári) si ľudia môžu myslieť, že pápež František je liberál.

Blížiace referendum pochopiteľne podporila aj Katolícka Cirkev. K podpore referenda sa pripojili aj evanjelici a pravoslávni.

Kritici referenda najviac útočia na Katolícku Cirkev. Vraj katolícki biskupi na Slovensku sa odklonili od pápeža Františka. Dokonca nechýbali aj odvážne slová, že čo by na nich povedal pápež František.

A odpoveď všetci dostali!

Svätý Otec sa dozvedel o referende na Slovensku. Mimochodom aj povzbudil k účasti na referende, ktoré sa uskutoční 7. 2. 2015.

Vo štvrtok 22. 1. 2015 povedal: „Cirkev na Slovensku je v tejto chvíli a v tomto čase odvážna, bojuje za ochranu rodiny. Len tak ďalej! Odvahu!“

Predstavme si, žeby pápež František sa vybral na referendum. Ako by odpovedal?
Jednoznačne by dal 3 x ÁNO na referendové otázky.

Pápežova odpoveď na 1. referendovú otázku: ÁNO

 „Manželský pár je Božím obrazom, je to muž a žena, obaja spolu, nie len muž a len žena; ale obaja. Toto je obraz Boha, obraz lásky, tam je s nami Božia zmluva, je tam zosobnená – v tej zmluve medzi mužom a ženou“ (Príhovor na generálnej audiencii, 2. 4. 2014).

Pápežova odpoveď na 2. referendovú otázku: ÁNO

„V hre je život mnohých detí, ktoré budú dopredu diskriminované a obraté o možnosť ľudského dozrievania, ktoré sa podľa Božej vôle má uskutočňovať s jedným otcom a s jednou matkou. V hre je úplné odmietnutie Božieho zákona, vpísaného do našich sŕdc. ... Nebuďme naivní: toto nie je len politický boj, ale aj pokus zničiť Boží plán, ... je to popud otca lži, ktorý sa snaží zmiasť a oklamať Božích synov“ (List kardinála Bergoglia štyrom karmelitánskym kláštorom v Buenos Aires, 22. 6. 2010).

Pápežova odpoveď na 3. referendovú otázku: ÁNO

„mnohí z tých, čo dvíhajú zástavy sexuálnej výchovy, chápu ju ako oddelenú od ľudskej osoby. A teda namiesto toho, aby išlo o zákon o sexuálnej výchove pre plnosť osoby, pre lásku, padá sa do zákona pre pohlavnosť. Toto je naša námietka. Nechceme, aby sa degradovala ľudská osoba. Nič viac.“ A pokiaľ ide o eutanáziu, podľa Svätého Otca „to je ako povedať Bohu: nie, život ukončím ja, ako to chcem ja. To je hriech proti Bohu Stvoriteľovi!“ (El Jesuita. Conversaciones con el cardenal Jorge Bergoglio, s. 92-93; Príhovor katolíckym lekárom, 15. 11. 2014).

Viac: Pastiersky list Konferencie biskupov Slovenska

Aj toto video by mali vidieť novinári :)

Súvisiaci článok:

Boh vidí aj Moniku Flašíkovú - Beňovú

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Slovensko sa rozdelí. Čo bude nasledovať po plošnom testovaní?

Mestá chcú o ďalšom testovaní ešte rokovať.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

ĽSNS: Hodnotová bitka o sedem miliónov

Možno sa ich za tie peniaze aspoň zbavíme.


Už ste čítali?