Referendovými otázkami útočia na menšiny?

Autor: Marek Bartkovský | 30.1.2015 o 15:53 | Karma článku: 7,12 | Prečítané:  376x

Vraj toto referendum je proti niekomu... 

Vo väčšine prípadov v médiach (televízia, noviny, blogy, atď.) sa spomína, že blížiace sa referendum je proti niekomu a preto by nemalo byť povolené. Vraj toto referendum je proti menšinám.

Zvykol som si, že niektoré média zavádzajú. Preto najlepšia vec bude, keď prestaneme čítať žvásty o tom, že otázky sú zlé a pod.

Skúsme si prečítať jednotlivé otázky...

Keď čítam, čítam, čítam, čítam, čítam a ešte raz čítaaaaaaaaaaaam referendové otázky, tak nikde som nenašiel ani slovo, žeby prípadné úspešné referendum malo byť koncom sveta pre homosexuálov.

Nebudem omáčky vypisovať. Poďme teda na vec.

K jednotlivým otázkam:

1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?

Otázka schválená. Znenie je už v Ústave SR. Smer a KDH predbehli toto referendum a potvrdili, že manželstvo znamená: muž a žena! V čase zbierania podpisov za vypísanie referenda ešte v Aliancii za rodinu netušili, že ich predbehnú. V tomto prípade však môže ísť o dobrú vec. Aj ľudia sa môžu vyjadriť, že či súhlasia s touto definíciou. Prieskum verejnej mienky aj slovenské zmýšľanie naznačuje, že definícia je v absolútnom poriadku.

Homosexuáli sa teda nemusia vôbec obávať, že referendum im niečo zmení.

Prečo toľko kriku práve v čase referenda? Veď doteraz sa nesťažovali, že manželmi boli muž a žena.

2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?

Prečo toľko humbuku okolo tejto otázky od homoaktivistov? Veď úspešné referendum im nič nezakáže. Doteraz nemohli si adoptovať deti, tak aj po referende si  ich nebudú môcť.

A tie rozprávky, že lepšie bude deťom ak sa o ne postará homosexuálny pár akoby mal vychovávať otec – bitkár a mama – alkoholička. Je to smiešne! Áno, bude lepšie deťom ak sa o nich postará niekto iný, ale nie gay a gay či lesba a lesba. Ale ďalší (samozrejme dobre preskúmaný) muž a žena. Lebo má svoj význam výchova otca a výchova matky.

3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samé nesúhlasia s obsahom vyučovania?

Každý milujúci otec či mama chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Preto je pochopiteľné, že aj v oblasti výchovy chce vedieť, čo a ako sa bude vysvetľovať. Rodič má právo si zvoliť, že či bude jeho dieťa navštevovať náboženskú výchovu – katolícku, evanjelickú a pod. alebo etickú výchovu.

Je zaujímavé, že najviac neplánovaných tehotenstiev je práve tam, kde je sexuálna výchova zavedená už niekoľko rokov.

Ak si homoaktivisti myslia, že toto referendum je proti ľudským právam, tak sa mýlia. V otázkach ide len o zachovanie terajšieho stavu. Potom aj Slovenská republika je proti ľudským právam? Preto ju budú žalovať po úspešnom referende? Hanba im! Prečo ju nežalujú už teraz? Veď aj dnes sa nemôžu ženiť dvaja muži a vydávať dve ženy. O adopciách ani nehovoriac. Je trápne vyhrážať sa na svoju krajinu – Slovenskú republiku.
A poniektorí politici a podporovatelia homo agendy sú asi väčší než tí, čo rozhodli - otázky sú v poriadku. Ústavný súd jasne povedal, že sa na tieto otázky smie v referende pýtať. Dokonca aj tú otázka (o registrovaných partnerstvách) súd nepovažoval za otázku ľudských práv. Otázka bola odmietnutá len z dôvodu jej nejasnosti.  

Mnohí hovoria, že toto referendum je aj zbytočné. Vraj sa nič nezmení, keď bude úspešné.

Veď práve o to ide, aby sa ani nikdy nič nezmenilo.

Preto 7. februára 2015 idem dať 3 x ÁNO, aby sa nič nezmenilo!!!

Súvisiace články:

Boh vidí aj Moniku Flašíkovú - Beňovú

Registrácia homosexuálov a kanibalov

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Slovensko sa rozdelí. Čo bude nasledovať po plošnom testovaní?

Mestá chcú o ďalšom testovaní ešte rokovať.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

ĽSNS: Hodnotová bitka o sedem miliónov

Možno sa ich za tie peniaze aspoň zbavíme.


Už ste čítali?