Boh vidí aj Moniku Flašíkovú – Beňovú

Autor: Marek Bartkovský | 29.1.2015 o 15:33 | (upravené 29.1.2015 o 16:02) Karma článku: 6,46 | Prečítané:  997x

Slovenská europoslankyňa za Smer – SD sa priznala, že je katolíčkou. Je to veľmi zaujímavé tvrdenie, pretože niektoré jej výroky sú namierené proti katolíkom. Vystupuje proti učeniu svojej Cirkvi aj prostredníctvom internetu. Dnes opäť v najnovšom statuse na sociálnej sieti ide poučovať biskupov. Žeby sa jej to zapáčilo? 

Začnem asi tým, že medzi najaktívnejších poslancov EP v písaní statusov na sociálnej sieti a následne zapojením sa do diskusie určite patrí aj Monika Flašíková – Beňová.

Dokonca sa tým sama aj pochválila. Nedávno som čítal, že sa chváli aj tým, že v eurovoľbách v roku 2009 získala najviac hlasov zo všetkých slovenských kandidátov. Prednostný hlas jej udelilo 107 097 občanov, čo ju z tretieho miesta posunulo na prvé miesto. V roku 2014 sa mohla opäť pochváliť, že skončila na druhom mieste. Lenže výsledok – nič  moc! Počet hlasov – len 46 860. Skúsme sa pozrieť aj na výsledok v posledných voľbách do VÚC. Nepodarilo sa jej zvíťaziť, pretože získala len 25 714 hlasov. Neviem, že či je dôvod chváliť sa výsledkom volieb, ktoré väčšina voličov odignoruje.

Vráťme sa teraz k dnešnému statusu. Pani poslankyňa napísala:

Slovenskí biskupi vraj chystajú na nedeľu do kostolov pastiersky list, plný nenávisti, súdenia a odsudzovania. A tak im chcem nahlas pripomenúť parafrázované slová Svätého otca: KTO STE VY ABY STE NIEKOHO SÚDILI ?

Asi pani poslankyňa – katolíčka ešte nečítala pastiersky list, ktorý sa bude čítať najbližšiu nedeľu – 1. februára 2015. Žiadna nenávisť, súdenie a odsúdenie! Ak už aj pani katolíčka spomína jej i nášho – Svätého Otca Františka, tak napr. v pastierskom liste nájde mnoho citátov spomínaného pápeža, ktoré poukazujú, že pápež nie je žiadny liberál. Svätý Otec by určite šiel na referendum a hlasoval by 3 x ÁNO. Dokonca nedávno vyzval Slovákov, aby mali odvahu v boji za prirodzenú rodinu. 

Samozrejme, že toto nie jej prvý útok na Cirkev.

Medzi členmi Synody o rodine boli aj tí, čo sú vo veku pani Moniky. Asi sama sa už pokladá za starú europoslankyňu. Doteraz som si myslel, že patrí ešte k tým mladším, čo svoj vek nepokladajú za vysoký. Keď aj svojich rovesníkov vie zaradiť ku starým chrapúňom, tak pani Monika je stará... čo? Neviem.
Len by som jej rád povedal, že Pán Boh vidí nielen tých, ale vidí všetkých ľudí. Aj pani Moniku Flašíkovú – Beňovú.

Nielen právom, ale aj kresťanskou povinnosťou je zastať sa rodiny.

Preto idem 7. februára na referendum!

 

Súvisiaci článok:

Dopisoval som si s europoslankyňou

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Problémový Solej končí na Najvyššom súde. Po návrate z péenky ho vyhodili

Konanie bývalého kancelára súdu prešetruje polícia.

Bödöra po príchode na políciu zadržali

Bödör sa neskoro večer vrátil z Chorvátska.


Už ste čítali?