Dopisoval som si s europoslankyňou

Autor: Marek Bartkovský | 5.2.2014 o 17:56 | (upravené 5.2.2014 o 18:27) Karma článku: 6,73 | Prečítané:  505x

Včera v Európskom parlamente schválili správu pani Lunacek, ktorú považujem za nebezpečnú. Keďže hrozilo, že prejde, tak pred pár dňami som napísal všetkým slovenským europoslancom, aby hlasovali proti správe Lunacek. Neočakával som, že kvôli tomu si v poslednom čase budem dopisovať s jednou pani europoslankyňou...

V sobotu som napísal aj pani europoslankyni Monike Flašíkovej -  Beňovej, ktorá mi rýchlo odpovedala, že som nepochopil o čom je Lunacekovej správa. Ja si myslím, že správu som dobre pochopil.

Pani europoslankyňa je zjavne za takéto zákony. A podľa jedného jej statusu na facebooku sa vie aj poriadne rozčúliť za iný názor, ako je ten jej. Keď sme si vymenili názory, tak na rozlúčku mi popriala aj pekný deň, ale asi jej to nedalo, že mám iný názor, lebo musela ešte niečo dodať. Takže táto komunikácia pokračovala ďalej. Mne to rovnako nedalo, tak som jej napísal, že prečo považujem správu Lunacek za nenormálnu.

Keď si prečítate spomínanú správu, tak vlastne zistíte, že zvýhodňovaná, chránená a finančne podporovaná má byť viacej LGBT komunita. A ak by ste chceli sa ozvať proti tejto komunite, tak môžete očakávať, že budete potrestaný za homofóbiu.

Toto mi vôbec nevyvrátila. Dokonca mi napísala, že správa je dobrá a mám jej dôverovať.

Takže, poďme si to zhrnúť. Terajší stav je nevyhovojúci? Treba chrániť LGBT komunitu? Doteraz sme ich kameňovali, zabíjali a útočili na nich za to, že robili dúhové pochody a pod.? Preto ešte viacej ich treba chrániť?

Je to na zamyslenie...

K dopisovaniu s pani europoslankyňou Monikou ešte poviem toľko, že hoci nezvyknem rozoberať alebo zverejňovať súkromnú poštu (chat, mail a pod.), ale blížia sa voľby do Európskeho parlamentu, tak aj takýmto spôsobom sa chcem zapojiť k informovaniu ľudí, aby nevolili tých, čo sú za nezmyselné zákony, ktoré zvýhodňujú len určité skupiny.

Je však zvláštne,  že v samotný deň pred hlasovaním, pani europoslankyňa mi opäť napísala. Pripomenula, že za správu bude hlasovať, ale nielen ona... Aj väčšina EP.

Žeby sa vopred dohodli? Lebo, keď mali hlasovať za správu Estrela (veľmi obsahovo podobná  správa), tak vtedy neprešla. Teraz takáto správa prešla...

Jedno je však isté, že o správe nechceli diskutovať, len ju rýchlo presadiť.

Myslím si, že viacero poslancov bolo ovplyvnených druhými, či dokonca ani nevedeli o správe Lunacek nič.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Problémový Solej končí na Najvyššom súde. Po návrate z péenky ho vyhodili

Konanie bývalého kancelára súdu prešetruje polícia.

Bödöra po príchode na políciu zadržali

Bödör sa neskoro večer vrátil z Chorvátska.


Už ste čítali?